Tunéziában a főváros környéki és a keleti tengerpart fövényei, a közelükben található nevezetességek sok turistát vonzanak. Vannak olyan területek azonban, amit kevés látogató keres fel.
A 15. századi, erdélyi parasztfelkelés vezérének, Budai Nagy Antal kisnemesnek a földjén járunk, a Kolozsvári-dombság elszórványosodott falvaiban. Több településen már nincs magyar, ahol viszont megmaradtunk, oda újabb magyar családok is költöznek.
Legendák földjének nevezték, ahol a hiedelmek és mesék egybefonódnak. A határban szkítáknak tulajdonított halomsírok vannak, a rendezett portákon állatokat tartanak és szalmakalapot készítenek. Az Erdőszentgyörgyhöz tartozó Bözödön jártunk.
Száz évnél öregebbek, mégis épek és újként csillognak a Zsolnay-épületkerámiák a marosvásárhelyi középületeken. A szecesszió világnapján a szakemberek elsősorban a Zsolnay színes csodákra hívták fel a figyelmet.
A Kolozsvártól 20 km-re fekvő Magyarfenes református gyülekezetében pünkösd vasárnapján hat fiatal konfirmált. Egyházi közösségeket bemutató videós riportsorozatunkban a közel ezres lélekszámú, többségében magyar lakosságú településre látogattunk el.
A balatoni nyüzsgés után igazán pihentető a Balaton-felvidék csendes tájaival megismerkedni. A látogatót templom- és várromok repítik vissza a múltba, a Balaton körüli páratlan természeti környezet emlékezetes marad számára.
Az aranyosszéki Kövenden készült Keskeny út című, nemrég indult egyházi sorozatunk újabb videós riportja. Kövend unitárius gyülekezete az utóbbi hat esztendőben újjászületett a fiatal lelkésznő, Farkas Izolda áldozatos munkájának köszönhetően.
A nyugat-magyarországi Kőszeg gazdag múltra tekint vissza, az 1532-es törökök elleni hős helytállása minden történelemkönyvben szerepel. A kisváros megőrizte egykori báját, értékes műemlékek, turistacsalogató programok várják az ide érkezőket.
Keskeny út címmel az Erdélyi Napló hasábjain induló új videós riportsorozatunkban különböző felekezetű gyülekezetek mindennapjait járjuk körül. Elsőként a Kolozs megyei Pusztakamarásra látogattunk.
Fejősteheneket, juhokat és sertéseket tart buzai családi gazdaságában a Bagaméri házaspár. A piacra termelő mezőségi család a több lábon állásban látja a kisgazdaság jövőjét. Videós riportban számolunk be a mezőségi gazdaportán tett látogatásról.
Az Őrség lakói nehezen élték meg a XX. század kataklizmáit, de a hagyományok részben ma is élnek. Az Őrség tájain barangolva ezúttal Magyarszombatfára, a fazekasság központjába, s az ősi veleméri templomhoz kalauzolom el az olvasót.
Az Őrség Magyarország talán leginkább érintetlen vidéke. Az Őrség tájait járva az odalátogatót megfogja a máig megmaradt gazdag néprajzi, történelmi örökség. Háromrészes sorozatunk második részében Szalafőre és a környező falvakba látogattunk.
Az Őrség Magyarország talán leginkább érintetlen vidéke Vas vármegye szegletében. Az Őrség tájait járva az odalátogatót megfogja a máig megmaradt gazdag néprajzi, történelmi öröksége, s a páratlan műemlékek együttese.
Virtuális piacként indult a Helyi termelők piaca-Maros csoport. Tagjai idén egy nagyáruházban is kínálhatták terményeiket, termékeiket. A csoportról, a vásárról és a nagyáruházban való „szereplésről” Herczeg Attila szervezővel beszélgettünk.
Nagy György Háromszék, illetve Erdély legismertebb kovácsmestere, sőt egész Romániáé, hisz, amikor gróf Kálnoky Tibor egy eseményen be akart őt mutatni Nagy-Britannia uralkodójának, Károly király nemes egyszerűséggel közbeszólt: „De hát ismerem!"
Pécs, az egykori Sopianæ nagy múltra tekint vissza. Gazdag kulturális élete, egyetemei, színházi előadásai, természeti környezete mind megannyi vonzerő a turisták számára. Egyszóval, Pécsett, mások szerint Pécsen nem lehet unatkozni.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.