Fejősteheneket, juhokat és sertéseket tart buzai családi gazdaságában a Bagaméri házaspár. A piacra termelő mezőségi család a több lábon állásban látja a kisgazdaság jövőjét. Videós riportban számolunk be a mezőségi gazdaportán tett látogatásról.
Az Őrség lakói nehezen élték meg a XX. század kataklizmáit, de a hagyományok részben ma is élnek. Az Őrség tájain barangolva ezúttal Magyarszombatfára, a fazekasság központjába, s az ősi veleméri templomhoz kalauzolom el az olvasót.
Az Őrség Magyarország talán leginkább érintetlen vidéke. Az Őrség tájait járva az odalátogatót megfogja a máig megmaradt gazdag néprajzi, történelmi örökség. Háromrészes sorozatunk második részében Szalafőre és a környező falvakba látogattunk.
Az Őrség Magyarország talán leginkább érintetlen vidéke Vas vármegye szegletében. Az Őrség tájait járva az odalátogatót megfogja a máig megmaradt gazdag néprajzi, történelmi öröksége, s a páratlan műemlékek együttese.
Virtuális piacként indult a Helyi termelők piaca-Maros csoport. Tagjai idén egy nagyáruházban is kínálhatták terményeiket, termékeiket. A csoportról, a vásárról és a nagyáruházban való „szereplésről” Herczeg Attila szervezővel beszélgettünk.
Nagy György Háromszék, illetve Erdély legismertebb kovácsmestere, sőt egész Romániáé, hisz, amikor gróf Kálnoky Tibor egy eseményen be akart őt mutatni Nagy-Britannia uralkodójának, Károly király nemes egyszerűséggel közbeszólt: „De hát ismerem!"
Pécs, az egykori Sopianæ nagy múltra tekint vissza. Gazdag kulturális élete, egyetemei, színházi előadásai, természeti környezete mind megannyi vonzerő a turisták számára. Egyszóval, Pécsett, mások szerint Pécsen nem lehet unatkozni.
Bethlen István grófra emlékeztek Mezősámsondon. Az egykori magyar miniszterelnök bronz emlékplakettjének a református templomkertben történő leleplezését követően az ünneplők a Magyarok kenyere nevű program keretében szimbolikus búzaöntésen vettek részt.
Az idei nyár kegyes volt a magyar tenger szerelmeseihez, a szezon kitolódott, sőt talán a melegből is sok volt már a nyaralóknak. Mindezt Balatonszemesen éltük meg, a békebeli hangulatú községben, aminek története a középkorig nyúlik vissza.
Torockó ötszáz éves vasércbányászatát és a helyi fémfeldolgozás történetét ismerheti meg a turista, aki ellátogat a községközpont néprajzi múzeumába. A múzeum a régi bányaváros gazdagságát, néphagyományait és miliőjét mutatja be látogatóközönségének.
A Nagy-Britanniában élő Bridget Gubbins fotógyűjteményt adott át a kolozsvári Lucian Blaga könyvtárnak 1967-es és az 1990-es években tett látogatásairól az Erdélyi-szigethegység településein. A fotók az eltűnőben levő vidéki életmód értékes dokumentumai.
A finnekre mindig barátként tekintettünk. Elég messze éltek, hogy konfliktusok gyengítették volna kapcsolatunkat, s mindig nosztalgiával tekintettünk rájuk. E rokoni viszony az utóbbi években gyengült, de reméljük, ez csak egy feledhető pauza.
Május első hetét Bálint fiammal Párizsban kezdtük: francia unokaöcsém bérmálásán vettünk részt. Ezúttal nem siettünk, beültünk egy-egy kávézóba, s hallgattuk az embereket. Sok mindenről beszéltek, az olimpia viszont nem tartozott a témák közé.
Szentgotthárd történetét a Stájer házban berendezett kiállítóhelyen ismerhettük meg. A közelben zajlott a török elleni 1664. évi győzedelmes csata. A kommunizmus idején itt húzódott a vasfüggöny. Riportunkban Szentgotthárdot és környékét mutatjuk be.
A Rábavidék nagyváros-ban, Szentgotthárdon a ciszter rend már a 12. században kolostort alapított. A jelenlegi templom Magyarország harmadik legnagyobbja. Riportunkban ennek történetét, és a város kulturális és egyházi életét jártuk körül.
Az épített örökséggel való sáfárkodás nagy felelősség, a tanúságtevő helyek őrzésénél nincs nemesebb feladat. Példa rá Kéri Gáspár székelyhídi fogorvos tevékenysége, aki önerőből és pályázatokkal menti a hagyományos falusi kultúra értékeit.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.