A református nőszövetség nemcsak egy női kör, ahol jól érzik magukat a hölgyek – mondja Borsos Melinda, az Erdélyi Református Egyházkerület Nőszövetségének volt elnöknője. A nőszövetség eddigi tevékenységeiről, és a bonyhai kastélyról is kérdeztünk.
Tévhiteket oszlatott el és a bizalmon alapuló közvetlen értékesítés kiépítésének fontosságát hangsúlyozta Ladó Hunor kertészmérnök, falugazdász, a Székely Gazdaszervezetek Egyesületének képviselője, aki a biogazdálkodásról tartott előadást.
Egyre nagyobb teret hódítanak a kézműves sajtok. Sokan ismerik fel, hogy nemcsak összetevőkben, de ízvilágban is sokkal jobbak a gazdák sajtjai, mint a nagyáruházak termékei. Marosvásárhelyen az elmúlt hétvégén tartották a kézműves sajtok vásárát.
Uniós pályázatokból és magánbefektetésekből évente több száz hektárral szaporodnak a diófaültetvények. A legnagyobb diófa-szaporító Marosvásárhely határában üzemel. Az ágazat fejlődéséről az ültetvényt vezető Ravasz Szabolcs mérnökkel beszélgettünk.
Lassan ébred hosszú Csipkerózsika-álmából a marosvásárhelyi reptér. A meglevő két járat mellé szeptemberben újabb kettőt hoz vissza a Wizz Air légitársaság. A reptér vezetősége közben tárgyalásokat folytat újabb járatok beindításáról.
A magyarok lakta területeken szinte nincs olyan régió, ahol ne szerveznék meg a KOEN Alapítvány által összeállított Vakációs Bibliahetet. Idén a délvidékiek állították össze a programot.
Egyházkerületi szinten 26 ezer román vallotta magát reformátusnak. Szórványban általános jelenség, hogy temetéseken a magyar lelkész románul is megszólal. Egyelőre román református egyház nem lesz, de egyesek nyitni szeretnének román híveik irányába.
Egy máramarosi kirándulás lélekmelengető kalandnak számít. Hívom az olvasót, tartson velünk. Keressük fel együtt Petőfi emlékeit Koltón, majd Nagybányától Máramarosszigetig és kissé odébb, Szaploncáig bóklászva élményekben gazdagon térhetünk haza.
Az Erdélyben jórészt elfeledett pedálcimbalommal ismerkedhettek meg Marosvásárhelyen a budapesti Hagyományok Háza által szervezett rendezvényen. A kétnapos találkozón örömzenélésnek is részesei lehettek az érdeklődők.
A huszonhét éve újraalakult nőszövetség útkereséséről, a bonyhai Bethlen-kastélyról és a másokért végzett önkéntes munka fontosságáról beszélgettünk Borsos Melindával, az Erdélyi Református Egyházkerület nőszövetségének elnökével.
Rendszeres klubtevékenységekkel, az idős emberek látogatásával, ápolásával, segélycsomagok és szükség esetén orvosi segédeszközök biztosításával is igyekszik segíteni az Unitarcoop Alapítvány Maros megyében.
Ma még advent van, várakozunk, de hamarosan eljön a találkozások ideje. Számomra a karácsony már kisgyermekként is először a templomi csendességet, az ünneplést jelentette, s csak utána következett a családi karácsonyozás.
Árpád-kori kutyafajtánk, az erdélyi kopó ma már megőrzésre váró nemzeti kincs. A magyar Országgyűlés által védett őshonos háziállatnak nyilvánított ebfajta tenyésztője, Tőkés Lóránt beszélt lapunknak a könnyen megkedvelhető állatról.
A Mezőségen szolgált húsz évet. Vallja, hogy aki megbecsüli a mezőségi embereket, azt befogadják. Idén két jelentős elismerést vehetett át: a Magyar Érdemrend Lovagkeresztjét és az Orbán Balázs-díjat. Jakab István esperessel beszélgettünk.
Európa-szerte egyre nagyobb az igény a dióbélre. Erre a kihívásra már Erdélyben is figyelnek, hiszen egyre több a dióültetvény, amely megfelelő gondozás esetén szép haszonnal kecsegtet. Egy Marosvásárhely melletti faiskola szakemberével beszélgettünk.
A Marosvásárhelytől alig tíz kilométerre fekvő Csejd egyszerre nevezhető város közeli, ugyanakkor rejtőzködő közösségnek is. Lelkipásztor, tanító, képzőművész és polgármester arra törekszik, hogy a településből vonzó falu váljék.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.