Németh Csaba élelmiszermérnököt az innovatív tojásfeldolgozás úttörőjeként tartják számon Magyarországon. Az általa vezetett Pest vármegyei cég a tojásfeldolgozás során számos fehérjedús terméket dobott piacra, amelyeket dietetikusok is ajánlanak.
Szászfenesen 2017-ben szentelték fel az Erdély számos vidékéről verbuválódott református gyülekezet új templomát. Karácsony előestéjén beszélgettünk dr. Máté István lelkipásztorral, és esperessel közösségépítésről és az egyházi ünnepek jelentőségéről.
A romániai elnökválasztás első fordulójának napján néztem meg a Iohannis évtizede című filmet, amely a leköszönő román államfő titkosszolgálati bekötöttségét taglalja. Ez segített hozzá ahhoz, hogy ne döbbenjek meg annyira Călin Georgescu diadalán.
A Kárpát-medencei magyar tévénézők türelmetlenül várják a Hunyadi János életét bemutató tízrészes magyar filmsorozat tv-premierjét. A film kapcsán Köő Artúr erdélyi származású, Budapesten élő történésszel a román és magyar történetírásról beszélgettünk.
Az 1976–1981 között működő Garabonciás együttes frontembere, Csutak István az utóbbi öt évtizedben számos költőnk versét megzenésítette. Legújabb szerzeményei a Kolozsváron élő Mihály István rádiós szerkesztő három költeménye.
Sokan kedvelik a megzenésített verseket, ettől a költemény új dimenziót kap. Erről beszélgettem Mihály István újságíróval Kolozsváron, akinek megzenésített versei a Garabonciás együttes fontemberének, Csutak Istvánnak köszönhetően új életre keltek.
Napi hír, hogy a megyei rendőr-főkapitányságok egyenruhásai egy-egy települést, vagy kistérséget szállnak meg, és a közlekedésrendészettől a közbiztonságon át az élelmiszerboltokig mindent ellenőriznek. Nagyon kell a pénz az államkasszába.
Nyolcvan évvel ezelőtt, 1944. szeptember 15. és október 7. között folyt a tordai csata, amelyben a magyar–német egységek három héten át feltartóztatták a túlerőben lévő vörös és román hadsereget. Murádin János Kristóf történésszel beszélgettünk.
Torockó ötszáz éves vasércbányászatát és a helyi fémfeldolgozás történetét ismerheti meg a turista, aki ellátogat a községközpont néprajzi múzeumába. A múzeum a régi bányaváros gazdagságát, néphagyományait és miliőjét mutatja be látogatóközönségének.
Rájár a rúd a méhészekre, egyre nehezebb a minőségi méz értékesítése. A nagy tételekben importból származó olcsó ,,édes áru” sok méhészt késztet arra, hogy feladja foglalkozását. A kitartóak még reménykednek, ahogyan a tordai Képes Csaba is.
Életének 62. évében meghalt Nánó Csaba újságíró. Nehéz leírnom e szomorú mondatot, hiszen egy olyan kollégától búcsúzom, akit a rendszerváltás óta ismerek, hosszú évekig dolgoztunk együtt. Nem csak kollégák, barátok is voltun
Falusi üzletekben és templomokban láthatók tárlataik. A szokatlan kiállítási helyszínek révén a havadtői KopiaKollektiva kulturális egyesület egy újfajta szemléletmódot próbál meghonosítani Erdélyben.
Takaró Mihály és Liktor Katalin budapesti irodalomtörténészek Herczeg Ferenc írói munkásságát bemutató közös kötete hiánypótló könyv a 20. század első felének írófejedelméről, akit a kommunista hatalom ki akart törölni a magyar irodalomból.
Már hozzászoktunk a hetek óta tartó esős, napos, de főleg csapadékos időjáráshoz, de a magyar meteorológiai szolgálat előrejelzése szerint a hétvégére lényeges változás áll be időjárásunkba.
A Máramaros megyei Hosszúmezőn, az ukrán-román határ közelében néhány juh- és kecsketartó gazda maradt, a többség felhagyott az egykoron virágzó mezőgazdasággal. Az idei választási kampányban a gazdák égető gondjai is terítékre kerültek.
Elégedetlen az Erdélyi Magyar Szövetség az RMDSZ-szel kötött választási megállapodással, ezért június 9-e után az EMSZ országos testületeitől függ, mi lesz a folytatással. Csomortányi István, az EMSZ kampányfőnöke válaszolt az Erdélyi Napló kérdéseire.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.