Magyarországon korábban még sosem feltárt, a középkori török elit körében használatos aranyozott evőeszközök is előkerültek az I. Szulejmán szultán szigetvári, turbéki mauzóleuma körül az idén nyáron újraindult terepi kutatások során.
A rendőri személyvédelem kulisszatitkairól meséltek a magyar rendőrség honlapjának, a Police. hu-nak olyan zsaruk, akik speciális feladatokat hajtottak végre az elmúlt évtizedekben. Például II. János Pál pápát, vagy George Bush amerikai elnököt védték.
Különleges dokumentumfilmet tűz műsorra augusztus 20-án a Duna: Az ország háza című alkotás nézői felfedezhetik a Parlament építészeti, iparművészeti gazdagságát, és eddig nem ismert részleteket is megtudhatnak az épületről és annak történetéről.
Hamarosan eltűnnek az OTP bankfiókjai a romániai településekről, helyüket pedig itt-ott a Transilvania Bank veszi át, mások pedig a korábbi hasonló kaliberű akvizíciók tapasztalatai szerint üresen maradnak.
Magyarország több mint 40 év után újra a csillagok közé készül. A Duna A bűvös magyar elme című műsorában hazánk első űrhajósa, a legendás Farkas Bertalan és a HUNOR-program két kutatóűrhajósa néhány személyes élményt, gondolatot is megosztottak.
Szentgotthárd történetét a Stájer házban berendezett kiállítóhelyen ismerhettük meg. A közelben zajlott a török elleni 1664. évi győzedelmes csata. A kommunizmus idején itt húzódott a vasfüggöny. Riportunkban Szentgotthárdot és környékét mutatjuk be.
Katzenbach Andrea lett Magyarország Szépe, a két udvarhölgynek Cseh Jázmint és Horváth Alexandrát választotta a szakmai zsűri. A Közönségdíjat Grósz Adél vette át, a Miss Charity alverseny győztese pedig Kiss Kamilla lett.
A Rábavidék nagyváros-ban, Szentgotthárdon a ciszter rend már a 12. században kolostort alapított. A jelenlegi templom Magyarország harmadik legnagyobbja. Riportunkban ennek történetét, és a város kulturális és egyházi életét jártuk körül.
Kilenc kategóriában ismerte el a magyar közmédia a könnyűzene kiemelkedő előadóit és alkotásait. A rangos szakmai díjakat az M2 Petőfi TV és a Petőfi Rádió kultikus gyártóbázisán, az A38 Hajón vették át a díjazottak.
A megalakuláskor még elképzelhetetlennek tűnt A Csajod zenekar számára, hogy a Petőfi Rádió játssza majd a dalaikat, és hogy a legnagyobb magyarországi klubokban zenéljenek. Szőcs Tamás, a kolozsvári fiúbanda frontemberével beszélgettünk.
A Budapesten működő Erdélyi Gyülekezet meghívására több százan érkeztek a Magyarországon élő erdélyi magyarok találkozójára. A nap kulturális témája a 450 éve elhunyt Heltai Gáspár erdélyi reformátor élete és munkássága volt.
Az utazási és vízumproblémák miatt az utolsó pillanatban visszalépő Kamerun helyett április 11-én, csütörtök délután a beugró Nagy-Britannia elleni mérkőzéssel kezdi meg az olimpiai selejtezőtornát a magyar női kézilabda-válogatott.
Nagysikerű kínai turnéról érkezett haza a Magyar Állami Népi Együttes. A társulat a Magyar Rapszódia című összeállításával a Langfang Fesztiválon lépett fel két alkalommal. Az eredményes körút részleteit Mihályi Gábor együttesvezető foglalja össze.
Egy magyar és egy iraki férfi – akik börtönéveik alatt ismerkedtek meg – egy 14 fős bűnszervezetet építettek fel migránsok nyugatra szállítása céljából. A tömegesen Nyugat-Európába tartó migránsáradat segítői gyakran a ,,magyar útvonalat” választják.
Nemzetközi embercsempész-hálózatot számolt fel a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI); az ügyben 14 gyanúsítottal szemben folytatták le az eljárást, mindegyikük ellen vádat emelt a Veszprém Vármegyei Főügyészség.
Egyre keményebb migrációs nyomás nehezedik Magyarország déli határára. A migráció mérséklésére és megállítására korábban létrejött magyar-szerb együttműködés kiegészült az osztrák féllel, így háromoldalú bünüldözés indult az embercsempészek ellen.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.