Erdélyi édesanyákat, iskolás gyerekek szüleit kérdeztük a tanév közeledtével többek közt arról, hogy ha ők lennének a romániai oktatási rendszer fontos döntéshozóinak helyében, mit változtatnának a legsürgősebben az iskolarendszeren.
Felemelő érzés volt ünnepi istentisztelet után a magyar himnuszt énekelni augusztus 20-án délben a kolozsvári Donát út végén. A Makovecz-templom közelében, a rádióstúdió szomszédságában adták át a Kolozsvári Református Kollégium új bölcsődéjét.
Ha domináns módon vannak jelen a digitális eszközök a kisgyermek életében, nem alakulnak ki fontos mozgásminták, nem fejlődik megfelelően a szókincs, a kommunikációs készség.
Míg egy évtizeddel ezelőtt ügyesebben boldogultak az elemisták a kézügyességet igénylő feladatok elvégzésekor, a pedagógusok tapasztalata szerint mindez egyre inkább akadályokba ütközik. Összeállításunkban tanítók és kisdiákok szólalnak meg.
A szatmárnémeti II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola pedagógusát, Török Enikő Andreát nem csak kiváló tanítónőként ismerik, hanem számos gyerekkönyv és oktatási segédeszköz szerzőjeként is. Legújabb kötetéről beszélgettünk.
A Hagyományok Háza könyvcsomagjával és egy magánadománnyal gazdagodott az apácai Apáczai Csere János Általános Iskola, valamint a Keresztvári Általános Iskola könyvtára. Az ajándékot az intézmény munkatársa adta át.
Erdélyben egyedüállóként a Kolozsvári Református Kollégium szervez középiskolások számára környezetvédelmi diákkonferenciát magyar nyelven. Az idei, immár 12. kiadás is sikertörténetnek számít.
A Kolozsvári Református Kollégium élére tavaly ősszel új igazgató került. A Kolozs megyei tanfelügyelőségről érkező Török Zoltánnal az intézmény iskolapolitikájáról, a járvány okozta nehézségekről és a szakoktatás fontosságáról is beszélgettünk.
Az online oktatásnak az ismert pozitív hatásai mellett riasztóan sok negatív következményét emelték ki a doksi.net kutatásában résztvevők. Nagyon alacsony motiváció jellemzi az online oktatásban együttműködő tanárokat és diákokat egyaránt.
Fizikatanárként dolgozott Pécskán, de pedagógusi munkáját nyugalmazott tanárként is folytatja. Helytörténeti könyveket ír és románról magyarra fordít tankönyveket. Nagy Istvánnal többek között a rossz minőségű hazai tankönyvekről beszélgettünk.
A diákok reggel nyolctól délután 2-ig, 3-ig órán vannak – vagyis ülnek a képernyő előtt. Aztán következnek a házifeladatok, a feltöltések, a tanulás – természetesen számítógépről. A feltöltést pedig az okostelefonnal kell elvégezni.
A szakácstanulók képzését viselte meg leginkább a koronavírus-járvány a Kolozsvári Református Kollégium szakiskolájában. A három évfolyamon tanuló diákoknak csak egy része járhat be éttermek konyhájába, ugyanis a legtöbb kolozsvári vendéglő bezárt.
Sok család számára az év egyik legfontosabb eseménye az iskolakezdés, amelynek boldog izgalmából alig marad ki valaki. Tanároknak, szülőknek és gyermekeknek egyaránt meghatározó esemény ez. Az induló iskolai év kapcsán kérdeztük pedagógusok véleményét.
Nem mindegy, mit olvasunk és hogyan. Az esztétikai élvezet háttérbe szorult – vélekedik Kékesi-Keresztes Lujza baróti magyartanár. Interjúnkból az is kiderül, hogy a középiskolai tanterv már régóta átdolgozásra szorul.
A Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem Kolozsvári Karán 2020-ban néptánc szakra lehet jelentkezni. A kezdeményezésről a kar dékánját, Tonk Márton egyetemi tanárt kérdeztük.
A kolozsvári református kollégium harmincadik tanévét kezdte meg idén, jövőre pedig újraalakulásának 30. évfordulóját ünnepli. Erre az alkalomra az iskola kórustalálkozóval és a kollégisták családi találkozójával emlékezett.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.