Egyre többen választják a zsúfolt, stresszes nagyvárosi élet helyett a falusi csendet és szabadságérzést – ezt számokkal is alátámasztja az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az idős-gyógyászat témakörében szervez tudományos konferenciát október 18-19-én a Magyar Gerontológiai és Geriátriai Társaság Debrecenben. Dr. Németh Csaba élelmiszer mérnök a hosszú élet titkaként az egészséges táplálkozást emelte ki.
Vicsápi Natália önismereti tanító szerint egyre többen keresik életcéljukat, életútjukat. Miközben az emberek megfelelési kényszerben szenvednek, egy idő után rádöbbennek, hogy az életükből a jó érzések hiányoznak, amit a gazdasági jólét sem helyettesít.
Ha szóba jön a bőrápolás, mindenki zsonglőrködik a tömérdek tanács és termék között. Mindent akarunk egyszerre, és mindenféle hatóanyagból több tucat krém, szérum, esszencia, lemosó roskadozik a drogériák polcán. Nehéz megszűrni, mire is van szükségünk.
A dohányzáshoz kötött veszélyek valósak. Éppen ezért hasznos tájékozódni a veszélyek igazi okáról, hogy tudjuk, hogyan csökkentsük a dohányzással járó veszélyeket, amikor nem hagyhatjuk el teljes mértékben ezt a szokást.
Vajon honnan jön a belső késztetés a legjobbra? A válasz egyszerű: a kockázatot próbáljuk elkerülni. Ha legjobbak vagyunk, akkor nem érhet kritika. Ha a legjobbat választottam, érhet-e szemrehányás döntésemben? Megtévesztő és csalóka ideál ez.
Minden összetett problémára létezik egyszerű megoldás, és az helytelen – ezt a mondást H. L. Mencken amerikai íróé. Nehezen bírjuk a járványhelyzettel járó bizonytalanságot és az ellentmondásos híreket. Hogyan védhetjük meg magunkat a hamis prófétáktól?
Leggyakrabban olyanokat érint a kiégés, akik emberekkel dolgoznak. Akik embereken segítenek. A velük szemben megfogalmazódott számtalan elvárás gyakran visszájára fordul. Hogyan védekezzünk ellene, illetve mit tehetünk a gyógyulás érdekében?
Van-e recept arra, hogy a nagyot álmodó fiatalokat ne dorongoljuk le, hanem biztassuk terveik megvalósításában? Az emberiség történelmének sok kiváló személyisége a bizonyíték arra, hogyan vált közössége igazi hősévé.
A 2015-ös egészségügyi világszervezeti jelentés szerint a vörös húsok gyakori fogyasztása egészségügyi kockázatot jelent. Egy újabb kutatás ezt cáfolja, de a szakemberek körében továbbra sincs egyetértés a marha-, a sertés- vagy a vadhúsok hatásáról.
Visszatérő eset, hogy a szociális médiát nézegetve felbukkannak azok a grafikák, amelyek a siker mögötti hatalmas munkára hívják fel a figyelmet. Általában jéghegyet ábrázolnak.
Tanárnő álldogál a fénymásoló mellett. Kezében felmérő, a diákoknak szeretne másolni. Bizonytalanul nyomogatja a gombokat, beszél hozzá. A túlhasznált fénymásoló nem hatódik meg, és a beszélgetés sem lep meg. Sokan tartunk az új technológiáktól.
Jó bornak nem kell cégér – úgy tűnik, ez a bölcsesség már a múlté. Manapság már alig létezik olyan cég, amely hirdetés vagy reklám nélkül talpon tudna maradni. Nemcsak vállalkozóként, hanem reklámfogyasztóként is érdemes megtanulni, melyik a jó reklám.
A Winston Churchillnek tulajdonított mondás szerint „aki nem tervez, az a bukást tervezi meg”. Ha ez érvényes az élet minden területére, akkor hatványozottan fontos saját életünkben is.
Öltözékünk alapkellékei a ruha és a cipő. Ennél azonban sokkal többre vágyunk, így mindenki ízlése szerint egészíti ki azokat. A kalap és a kesztyűk mellett az ékszerek is végigkísérik az emberiség történetét, díszítenek és rangot jelölnek.
Dr. Konrád Zsuzsánna pszichiáter Marosvásárhelyen több mint tíz éve vezet önismereti- és személyiségfejlesztő csoportokat. A szakember szerint a pszichodráma nem feltétlenül a betegeknek szól, hanem az egészséges emberek pszichoterápiájában is alkalmazható.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.