Családi élettérként működik a szamosújvári panzió

Bede Laura 2024. október 02., 15:05 utolsó módosítás: 2024. október 02., 15:13

Igazi oázis fogadja a Szamosújvártól mindössze három kilométerre levő Kérőre érkező embereket, akik Kolozs megye egyik legotthonosabb panziójában szállhatnak meg a Meandert választva. Szabó Csongor tulajdonos szerint az immár 15 éves működés egyik titka az lehet, hogy családjával a legnehezebb időszakban sem adták fel, ugyanakkor a szálló számukra nem egy munkahely, hanem az otthonuk.

meander panzió kérő
galéria
Kilenc darab kétszemélyes szoba áll a vendégek rendelkezésére a Meander panzióban Fotó: Bede Laura

Borús őszi hétvégén szálltunk meg a Kolozsvártól körülbelül egyórás autóútra levő kérői Meander panzióban, amelynek küszöbét átlépve egyből meleg fogadtatásban volt részünk. Szabó Csongor tulajdonos maga vezetett el egyedi berendezésű szobánkig, majd megmutatta hol fogyaszthatjuk el a finom falatokat, illetve hol vehetjük igénybe a wellness-szolgáltatásokat.

A helyi vállalkozó feleségével közösen már 15 éve működteti a kilencszobás létesítményt,

amelyet időközben bővítettek a biodesign medencét, pezsgőfürdőt és szaunát magába foglaló helyiséggel, valamint a felnőttbarát panzióvá válás után megnövelték a kétszemélyes szobák területét.

meander panzió kérő
Szabó Csongor, a Meander panzió tulajdonosa, vezetője Fotó: Facebook/Szabó Csongor

A kezdeti nehézségeket felelevenítve Szabó Csongor elmesélte, hogy bár sikeres pályázatuknak köszönhetően 2008-ban elkezdték az építési munkálatokat, a gazdasági válság előtti árrobbanás miatt a 200 ezer euró értékűre tervezett projekt végül 450 ezerre rúgott. Mivel az épület nem készlt el időben, csak a támogatás kis részét kapták meg, így egy óriási banki kölcsönnel, egy majdnem befejezett panzióval, mondhatni gazdasági csődhelyzettel indult a családi vállalkozás.

„Azzal volt szerencsénk, hogy soha nem adtuk fel. A legnehezebb időszakban, amikor már jött a végrehajtó, hogy mindent elvegyen, akkor is kitartottunk, és harcoltunk a panzióért.

És nem csak harcoltunk, hanem szerettük is, és olyan panziót hoztunk létre, amely nem egy épület, hanem egy otthon. Ezt érezheti mindenki, aki betér ide: ez nem akármilyen szállás, nem a munkahelyünk, hanem az otthonunk, amelyben mi is itt élünk” – magyarázta az Erdélyi Napló érdeklődésére a panzió vezetője.

meander panzió kérő
Reggel és este itt fogyaszthatják el a vendégek a finom falatokat Fotó: Bede Laura

Az elnevezés kapcsán rámutatott, hogy a görög meander szó spirált jelent, amely minden mozgásnak az alapja, enélkül nincs létezés, élet. Ez a spirál, csigavonal akármerre nézünk az épületben felfedezhető az ornamentikában, ablakokon, éjjeli lámpán, különböző díszelemeken.

meander panzió kérő
A spirál motívum mindenhol felfedezhető az épületben Fotó: Bede Laura

Vendéglátónk arról is beszélt, hogy minden szobát tematikusan rendeztek be, mindegyik különbözik egymástól, de mégis van egy egységes koncepció, amely otthonos hangulatot vált ki. „Ezt mindenki érzi, és nem úgy viselkednek, mint egy hotelben, ahol általában nem is köszönnek egymásnak, hanem itt a medencében, az asztalnál kommunikálnak az emberek.

Már kezdettől olyan közvetlen hangulatot teremtünk, hogy mindenki érzi, itt lehet papucsban és pongyolában sétálni és közben kivenni egy italt a hűtőből.

Ez az otthonosságérzet valószínűleg annak köszönhető, hogy mi tulajdonosokként végezzük a munkát: egy alkalmazott soha nem tudná így átvenni a munkahely rezgését, energiáját, és azt továbbítani, de nekünk ez az életterünk” – hangsúlyozta Szabó Csongor, aki szerint sok turisztikai létesítmény tud tökéletes szolgáltatást nyújtani, de pont az a lélek, személyes élmény hiányzik belőlük, amit a Meanderhez hasonló családi vállalkozások tudnak nyújtani.

meander panzió kérő
A panzió egyik különlegessége, a biodesign medence Fotó: Bede Laura

A panziótulajdonos azonban belátta, hogy a turisták igényei sokat nőttek az elmúlt évtizedekben, ezért ők is fokozatosan bővítették a kínálatot cseberrel, medencével, pezsgőfürdővel, szaunával.

meander panzió kérő
A fürdőtér berendezéséhez fát és téglát használtak Fotó: Bede Laura

A beltéri biodesign medence különlegessége, hogy homokkal készül, semmiféle vas- és betonmunkálatot nem igényel, kiássák a gödröt, és műgyantával rögzítik a homokot, nagyon kellemes és természetes tapintást nyújtva. „Az egész fürdőtérben nincs ridegséget sugalló csempe, hanem téglával, fával és ezzel a homokos medencével nyújtunk nagyon barátságos környezetet vendégeink számára. A szemközti telken épülő második épület mellett is ugyanilyen medencét hozunk létre, a reményeink szerint még az idei év végére elkészül a kültéri fűtött medence” – vetítette előre terveit a panziótulajdonos.

meander panzió kérő
A szemközti telken épülő panziórésznél kültéri medence is lesz Fotó: Bede Laura

Vendégeikkel kapcsolatban elmondta, van, aki 400-600 kilométerről érkezik, és nagyon sokan évek óta visszatérnek a Meanderbe.

„Ez a visszajelzés ad erőt nekünk a folyatáshoz, a nem túl könnyű és nem is annyira hálás munkához, amit azért végzünk, mert szeretjük. Ez az életünk.

A feleségem viszi a konyhát, és szerintem sokan csak azért jönnek, hogy itt vacsorázzanak. Ezen kívül a csend, a pihenés és kikapcsolódás lehetősége vonzza az embereket, akiket a részletek is megragadnak. Tizenöt év alatt nem engedtük, hogy romoljon a minőség, és talán ezért is vannak visszatérő vendégeink” – összegzett Szabó Csongor.

meander panzió kérő
Melegséget sugalló fürdőtér Fotó: Bede Laura

meander panzió kérő
A szaunát is előszeretettel veszik igénybe a vendégek Fotó: Bede Laura

meander panzió kérő
A homokból készült medence kellemes, természetes tapintást nyújt Fotó: Bede Laura

meander panzió kérő
A pezsgőfürdő közkedvelt kikapcsolódási helyszín Fotó: Bede Laura

meander panzió kérő
Mindegyik szobát különbözően rendezték be, de egységes koncepció alapján Fotó: Bede Laura

meander panzió kérő
A vendégek a panzió hangulatos kertjét is élvezhetik Fotó: Bede Laura

0 HOZZÁSZÓLÁS
Rádió GaGa - Hallgassa itt!
 
 

A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.