– A Véget ért az álom című zeneműveteket választották a Legszebb Erdélyi Magyar Dalnak. Számítottatok rá, hogy ti nyeritek az EMKISZ által tizedik alkalommal megszervezett dalpályázatot? Mi lehetett sikeretek kulcsa?
– Megfogadtuk, hogy ez lesz az utolsó erdélyi tehetségkutató, amelyen részt veszünk, ezért nagy reményeket fűztünk hozzá. Nagyon magabiztosan léptünk színpadra és teljesen átadtuk magunkat a zenének, úgyhogy szerintünk ez vezetett a sikerhez.
– A korábbi dalok stílusát, hangzását tekintve kis változást tapasztalhatott a közönség.
– Bizonyára, nem szeretünk leragadni egy stílusnál.
Jelenleg talán jobban húzunk a szintipop felé, viszont azt is jól megfűszerezzük.
– Eddig a legtöbb versenyről díjakkal tértetek haza. Motiváltak ezek az elismerések az alkotásban, elősegítették szakmai fejlődéseteket?
– Mindenképp motiváltabban tértünk haza minden olyan versenyről, ahol a szakmai zsűri pozitívan értékelte produkciónkat. Minden alkalommal igyekeztünk kapcsolatokat kialakítani mind a zenekarokkal, mind a zsűrivel, hiszen a mai világban nagyon fontos az előrelépéshez az, hogy több embert ismerjünk.
– Erdélyben és a határon túl is számos színpadon megfordultatok, melyek voltak a legmeghatározóbb koncertélmények?
– Hogyha Erdéllyel kellene kezdeni, akkor
az idei Vibe Fesztiválos fellépésünk volt a legmeghatározóbb, hiszen már régóta nagyon vágytunk rá, hogy ott legyünk, úgymond bakancslistás fesztivál volt számunkra.
Magyarországon pedig az A38 Hajós és az Akvárium Klubos koncertünk volt fantasztikus élmény. Mindkét helyen teltház előtt zenélhettünk a Bagossy Brothers Company vendégeiként. Egyszerűen felejthetetlenek azok az esték.
– Hogyan tekintetek a jövőbe, milyen célokat, terveket tűztetek ki magatok elé?
– Gőzerővel dolgozunk az első nagylemezünkön, amit a 2025-ös évre tartogatunk. Dalokat írunk, klipeket forgatunk, úgyhogy egyáltalán nem áll meg az élet a téli szezonban sem. Amint megjelenik a lemez, szeretnénk turnéra indulni vele és minél több embernek bemutatni Erdély-szerte.
Nemrég jelent meg A város és igazságszolgáltatása. Marosvásárhely a 17. században címmel György Árpád Botond kötete, amely a Székelyföld egyik legfontosabb városának múltját tárja fel egy eddig kevéssé kutatott nézőpontból.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.