Gőzerővel dolgozik az első nagylemezén a szászrégeni DreamFlow zenekar, amely november közepén megnyerte az Erdélyi Magyar Közművelődési Egyesület Ifjúsági Szervezete (EMKISZ) által szervezett Legszebb Erdélyi Magyar Dal (LEMD) pályázat fődíját.
Az 1976–1981 között működő Garabonciás együttes frontembere, Csutak István az utóbbi öt évtizedben számos költőnk versét megzenésítette. Legújabb szerzeményei a Kolozsváron élő Mihály István rádiós szerkesztő három költeménye.
Sokan kedvelik a megzenésített verseket, ettől a költemény új dimenziót kap. Erről beszélgettem Mihály István újságíróval Kolozsváron, akinek megzenésített versei a Garabonciás együttes fontemberének, Csutak Istvánnak köszönhetően új életre keltek.
A magyar zene rádiója második alkalommal kereste hallgatói segítségével „Az év magyarnótáját”, 2024 kedvenc dalát. A Dankó Rádió egyedülálló kezdeményezéséhez idén is több ezren csatlakoztak.
Hamarosan kezdetét veszi a zenei időutazás a Dunán. Új évaddal és az elmúlt száz év közkedvelt slágereivel tér vissza a Csináljuk a fesztivált! a képernyőre.
Tartalmilag az Isten és ember, ember és ember közti kapcsolatot, annak mélypontjait, az izgatottságot, fájdalmat, gyönyört, panaszt, vigaszt jeleníti meg és közvetíti dalain keresztül a kolozsvári ps:alter zenekar.
Fontosnak tartják a néphagyomány megőrzését, a zenélésen kívül pedig mindannyian néptáncolnak a Nádas zenekarban. A szamosújvári formáció a Méra csűrfesztivál közönsége előtt is bemutatkozott, fellépésük előtt Molnár Ákos prímással beszéltünk.
Próbál „balesetmentesen” játszadozgatni a Kárpát-medencei és amerikai autentikus népzene műfaja között a Katlan zenekar, amely alig több mint egyéves fennállása alatt már egy lemezre való anyagot állított össze.
Az elmúlt húsz év legjobb lemezén dolgozik a szászrégeni Titán zenekar, amely hamarosan megjelenteti az album hírnökét, az Emelem kalapom című dalt. Szabó Előd frontemberrel az új zeneműről, nyári koncertjeikről, további terveikről beszélgettünk.
Kilenc kategóriában ismerte el a magyar közmédia a könnyűzene kiemelkedő előadóit és alkotásait. A rangos szakmai díjakat az M2 Petőfi TV és a Petőfi Rádió kultikus gyártóbázisán, az A38 Hajón vették át a díjazottak.
A megalakuláskor még elképzelhetetlennek tűnt A Csajod zenekar számára, hogy a Petőfi Rádió játssza majd a dalaikat, és hogy a legnagyobb magyarországi klubokban zenéljenek. Szőcs Tamás, a kolozsvári fiúbanda frontemberével beszélgettünk.
A Kocsis Zoltán karmester és zongoraművész emlékére életre hívott programsorozaton, a magyar klasszikus zene napján, május 30-án jótékonysági hangversenyt ad a Nemzeti Filharmonikus Zenekar a Zeneakadémián, amit élőben közvítít a Bartók Rádió.
Zenei stílusok, korosztályok és emberek között szeretne kapcsolatot építeni a Lunda zenekar. A főként Budapesten működő, Erdélyben is fellépő együttes gyergyói énekesnője, Imecs Anita sikerélményeikről, készülő nagylemezükről beszélt az Erdélyi Naplónak.
A komolyzenétől a popig mindenki hoz magával valamilyen zenei irányzatot a frissen megalakult Néked együttesben. A hat fiatal zenészből álló gyergyószentmiklósi formáció év végéig szeretné megjelenteni első lemezét.
A magyar költészet napjára, április 11-re irodalmi nagyjaink életéről szóló filmekkel és tematikus műsorokkal készülnek a közmédia csatornái. József Attila születésnapján az M5 élőben jelentkezik a hagyományos Versmaratonról.
Több mint húsz éve mutatkozott be karmesterként a Kolozsvári Magyar Operában, azóta szinte minden klasszikus műfajban sikeresen kipróbálta magát. Kulcsár Szabolcs karmesterrel hivatásáról beszélgettünk.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.