Birtalan István megyei tanácsosként készül feladatot és felelősséget vállalni

2020. szeptember 03., 08:26

A MIÉRT-tel közösen azon dolgozunk, hogy az elmúlt években a fiatalok szerepvállalása kellő komolysággal bírjon az RMDSZ döntéshozó fórumain. Ez az idén sikerült. Ezért vállalom azt a munkát az önkormányzatban is, amit a Maros MIET-ben már elkezdtem, mert meggyőződésem, hogy azt folytatni kell – vallja Birtalan István marosszentgyörgyi fiatal politikus, aki a jövőben RMDSZ-es megyei önkormányzati képviselőként szeretné megvalósítani politikai programját.

Birtalan István megyei tanácsosként készül feladatot és felelősséget vállalni
galéria
Birtalan István minden követ megmozgatna a mezőgazdasági termelőkért
FIATALON A FIATALOKÉRT!

A Maros megyei fiataloknak kapcsolatot kell létesíteniük és azt működtetniük a szórványban élő magyar fiatalokkal is. „A MIET-ben ezt a munkát elkezdtük, és ezt a folyamatot a megyei tanácsban is szeretném folytatni” – hangsúlyozza Birtalan, aki olyan szórványprogramot indítana, amely a székelyföldi tömbmagyarság és a szórványban élő magyarság együttműködését célozza, kiemelve azt, hogy a programot a fiatalok és ifjúsági szervezetek bevonásával kell működtetni. Ezáltal ezek a fiatalok tapasztalatot szereznek, összebarátkoznak, akár közös vállalkozásokat is indíthatnak azért, hogy ne hagyják el a megyét.

Olyan közösségépítő, kulturális programokat szeretne megvalósítani, amelyek segítik az ifjakat, hogy jobban megismerkedhessenek egymás kultúrájával, értékeivel, kapcsolatokat építsenek a helyi közösségekben is.

A vidéken élő fiatal családoknak támogatást kell nyújtani. Ez a szórványban élőkre még inkább érvényes, hogy ne román iskolába írassák gyermekeiket. „Ezért a magyar nyelvű after school programok elindítását fogom szorgalmazni az önkormányzatban. Ennek az előnye az, hogy tehermentesíti a szülőket, és megerősíti a magyar nyelvű oktatást” – hangsúlyozza Birtalan István.
Tapasztalat szerint a fiatalok akkor maradnak itthon, ha fontosnak érzik magukat, hallathatják a hangjukat, szerepet vállalhatnak a településük vagy a megye fejlődésében. Ennek érdekében a megyei tanács kiemelten fogja támogatni a fiatalok elképzeléseit. Ez azt jelenti, hogy növelni fogja a megyei ifjúsági alapot, olyan ifjúsági teret alakít ki, amelyben a vidéki és a vásárhelyi fiatalok is otthon érzik magukat: ahol szórakozhatnak, dolgozhatnak és tervezhetik a jövőt. Közösen kell megtalálni a kapcsolatot a döntéshozó intézmények és a fiatalok között. Ennek érdekében

minden községben az ifjúsági jelöltetekkel közösen működtetni fogják a helyi ifjúsági fórumokat, amelyek segítségével elmondhatják javaslataikat, kritikájukat a helyi, megyei önkormányzatok munkájával kapcsolatban

– mutat rá a marosszentgyörgyi képviselőjelölt, aki az aktuális ifjúsági, fiatalokat segítő szervezeteknek és fiatal vállalkozóknak szóló pályázatokat szeretné elérhetővé tenni. Azok számára elsősorban, akik itthon képzelik el a jövőt.

Birtalan István a jövőben RMDSZ-es megyei önkormányzati képviselőként szeretné megvalósítani politikai programját
MEZŐGAZDÁSZKÉNT A MEZŐGAZDASÁGÉRT!

Bár egyre több fiatal telepedik ki külföldre, azok száma is nő, akik a távolban szerzett tudást és tapasztalatot itthon szeretnék kamatoztatni. Fontos, hogy a fiatal vállalkozók időben tudomást szerezzenek a támogatási lehetőségekről, mert itthon is van mód vállalkozásra. Ebben szeretné, ha a megyei tanács partner lenne, hogy tovább fejlődjék a Maros megyei mezőgazdasági hálózat.
Fórumokat szervezne a megyei tanácsosi jelölt azoknak a fiataloknak, akik itthon képzelik el a jövőt, ráirányítaná programjaival a vállalkozó kedvű fiatalok figyelmét az agrárszektorban rejlő lehetőségekre ígéretes startupvállalkozások, agráripari nagyvállalatok és befektetők összekapcsolásával.

A kistermelők számára olyan platformot létesítene, amely által jelezhetik a kereskedőknek, hogy mekkora készlettel rendelkeznek. Így az áruházak közvetlenül a termelőtől kapnák az árut, és nem közvetítő révén.

Az erdélyi magyar termelők támogatása érdekében a tervek között online gazdalajstrom létesítése is szerepel, hogy szintetizálja a gazdálkodók nehézségeit fontossági sorrendbe állítva azokat, pontos képet nyújtva a gazdatársadalom helyzetéről.
Fontos lenne egy gazdákat népszerűsítő Mezőgazdasági Egyesületet létesíteni, amely a Maros megyei gazdákat helyezné előtérbe. Birtalan a Maros megyei méhészek nehézségeire is felhívja a figyelmet, arról beszél, hogy az aktuális kihívásoknak egy méhészethez nem értő ember nem tud megfelelni, nem tudja fenntartani az állományt. Olyan új betegségek, kártevők, vegyszerekkel, rovarölő szerekkel történő fertőzések léteznek, valamint olyan kezelési módozatok, amelyeket ha a gazda nem tud megfelelően alkalmazni, a méhállomány tönkremegy. Ezért olyan méhésztanfolyamot kell indítani Maros megyében a megyei méhészegyesület és a megyei mezőgazdasági és vidékfejlesztési igazgatósággal közösen, amely helyi szakemberek részvételével az alaptudásra összpontosítana.
A legelési terv az ésszerű legeltetést népszerűsítené a gazdák köreiben.

UTAZZ ITTHON!

Ahhoz, hogy Romániában is fellendüljön a jelenleg alig működő fogászati turizmus, elsősorban minőségi szolgáltatásokra és jó szervezésre van szükség. Olyan fogászati központokat kellene létrehozni, ahol a fogászat minél több ágát képviselik szakemberek. Emellett hazai és külföldi utazási irodákkal, szállodákkal is tartani kell a kapcsolatot, a fogászati turizmus ugyanis nem egyénileg, hanem szervezett csoportokban működhet. A Tomident csapatával egy InfoPortál létrehozását kezdeményezi, amely a magánklinikák bevonásával digitális térképet nyújt az érdeklődőnek a lehetőségekről.

(X)

0 HOZZÁSZÓLÁS
Rádió GaGa - Hallgassa itt!
 
 
Legnézettebb

A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.