Az M5 kulturális csatorna augusztus 3-án a Szomor György, Pejtsik Péter és Miklós Tibor előadásában bemutatott, Báthory Erzsébet című darabbal nyitja zenés estéinek sorát. Egy héttel később, augusztus 10-én a Hungarikum Gálakoncert lesz megtekinthető. Augusztus 17-én a nézők Szörényi Levente és Bródy János híres rockoperáját, az István, a király előadását élvezhetik. Augusztus 24-én Lehoczky Zsuzsa ünnepi gálaestje, a Nekem élet a színház kerül képernyőre. A hónap utolsó szombatján, augusztus 31-én pedig Ábrahám Pál, Alfred Grünwald és Fritz Löhner-Beda revüoperettje, a Bál a Savoyban zárja a sorozatot.
Az M2 Petőfi TV négy koncertet premierként tűz műsorára a hónapban. Augusztus 3-án a Muse: Szimulációelmélet (2019) című koncertfilmmel indul a program, az angol rockegyüttes eddigi leglátványosabb turnéja során a fikció és a koncert valósága közötti határok elmosódnak. Augusztus 10-én a 40 Trips Around the Sun című koncertfilm látható, amely Toto bemutatkozó albumának 40. évfordulóját ünnepli.
Augusztus 17-én a Deep Purple: Koncert nagyzenekarral – Montreaux 2011 című koncert lesz látható, amelyen a rockzenekar a frankfurti Neue Philharmonie nagyzenekarral együtt adja elő legnagyobb slágereit.
Augusztus 24-én Sting: Koncert a párizsi Olympiában kerül műsorra, ahol az új album dalai mellett a Police és Sting slágerei is felcsendülnek. A koncert különlegessége, hogy Sting kíséretében fellép szintén zenész fia, Joe Sumner is.
Folytatódik a Duna sorozata, augusztusban is minden pénteken 21:45-től az európai filmgyártás közkedvelt klasszikusaival várja a nézőket a csatorna. A következő hetek programjában lengyel, francia és brit filmek szórakoztatnak, olyan színészóriásokkal, mint Brigitte Bardot vagy Danielle Darrieux.
Augusztus 02. – Kés a vízben
Roman Polanski Oscar-díjas alkotása egy feszültséggel teli dráma, kiváló példája a lengyel új hullámnak. A film egy házaspár, Andrzej és Krystyna, valamint egy fiatal stoppos történetét meséli el egy vidáman induló vitorlás útról. Pszichológiai mélységeivel és minimalista megközelítésével azonnal magával ragadja a nézőt, miközben félelemről, megalázásról, szexualitásról és agresszióról mesél.
Augusztus 09. – És Isten megteremté a nőt
Roger Vadim ikonikus alkotása hozta meg Brigitte Bardot számára a világhírnevet a tizennyolc éves Saint-Tropez-i árva, Juliette Hardy szerepében. A film egy szenvedélyes és szabad szellemű nő történetét követi, aki felkavarja a körülötte élők életét. A merész és provokatív film a francia új hullám egyik előfutára volt, amely mind a mai napig hatással van a filmművészetre.
Augusztus 16. – Agyő, kedves
Az 1946-os francia romantikus filmdrámát Raymond Bernard rendezte, Franciaország egyik leghíresebb filmsztárja, Danielle Darrieux főszereplésével. A történet szerint
a gazdag és fiatal Bruno Brétillac (Jacques Berthier) annak érdekében, hogy elkerülje az elrendezett házasságot, amelybe szülei kényszerítenék, egy gazdag örökösnővel, Chérie-vel szövetkezik:
feleségül kéri, hogy teljesítse szülei kívánságát, majd azt tervezi, az esküvő után elválnak, azonban kettejük története végül egészen másképp alakul. A film megjelenésekor nagy sikert aratott, de mára teljesen feledésbe merült. Egy kevésbé ismert gyöngyszeme a francia filmgyártásnak, zseniális párbeszédekre és jó szereposztásra épül, még a mellékszerepekben is.
Augusztus 23. – Hazudós Billy
Az 1963-ban bemutatott brit vígjáték-dráma Keith Waterhouse regénye alapján készült, John Schlesinger rendezésében. Billy Fisher (Tom Courtenay) úgy érzi, csapdába esett: elviselhetetlenül középszerűnek találja munkásosztálybeli szüleit, temetkezési hivatalnoki munkáját és unalmas, szürke hétköznapjait. Menedéket az álmai jelentenek, amelyekben egy képzeletbeli ország vezetője.
Billy vad fantáziája miatt szinte sosem mond igazat, hazudik szüleinek, munkaadójának és a szerelemben sem őszinte, hiszen három lánynak is udvarol.
Egy tragikomikus szombaton azonban minden hazugsága utoléri, vidám, de katasztrofális végkifejletet eredményezve.
Augusztus 30. – Ágyő, Philippine
A francia-olasz filmdráma a francia új hullám jegyében készült. Főhőse Michel (Jean-Claude Aimini), aki az 1950-es évek végén rádiótechnikusként dolgozik, ám behívják katonának, így részt kell vennie az algériai háborúban. A film csak közvetve szól a háborúról, mint bizonytalan körvonalú fenyegetésről: rávetül árnyéka a fiatalember – feltehetőleg utolsó – felhőtlen vakációjára, amelyet két lánnyal tölt el Korzika szigetén. A rendező, Jacques Rozier közhelymentes filmet teremtett „töltőtollkamerájával” – azaz szabadon alkotott, akár a regényíró, figyelmen kívül hagyva a filmkészítés jól bevált szabályrendszerét.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.