Belül tombol, sír, nevet: Boggie Bécsbe megy

Botházi Mária 2015. március 07., 22:00
galéria

Csemer Boglárka Boggie és a Wars For Nothing (Háború semmiért) című dal képviseli Magyarországot a május 19-23. között rendezendő bécsi 60. Eurovíziós Dalfesztiválon. Az énekesnő kapta ugyanis a meglehetősen középszerű verseny utáni meglehetősen izgalmas döntőn – A Dal című magyar válogatóversenyen – a tévénézőktől a legtöbb szavazatot sms-ben és a verseny mobilapplikációján keresztül. A döntőt az tette fokozottan izgalmassá a Boggie-nak drukkolók számára, hogy a zsűri döntése nyomán nem ő végzett a legmagasabb pontszámmal a döntőben, hanem Szabó Ádám.

No, de végül győzött a népakarat, Boggie Bécsbe megy. Az énekesnőt sokan ismerik, hiszen a photoshop és a valóság közti igen erős különbséget bemutató parfümös klipjét állítólag 30 millióan nézték meg világszerte. A népszerű videó után egyébként készített vele interjút többek között a német RTL, a Good Morning America, jelent meg róla cikk az Elle francia kiadásában, valamint több száz magyarországi és nemzetközi hírportálon. Neve hallatán – még ha nem is találkoztak eddig dalaival – sokan felkaphatják a fejüket Erdélyben, mondván, hogy ilyen névvel csak idevalósi lehet. Ennek ellenére Csemer Boglárka Budapesten született 1986-ban. Zenei tanulmányai mellett francia–romanisztika szakot is végzett, egy évig Párizsban volt bébiszitter, innen a kötődése a francia nyelvhez és kultúrához. Nemrég ment férjhez, A Dalra kipihenten, tengerparti nászút után érkezett – talán követendő a recept a jövő versenyzői számára is.

Érzelmei egyébként – most a versenyzéssel kapcsolatosakra gondoljunk – igen visszafogottan tükröződtek az arcán A Dal során: amikor például kihirdették, hogy ő a nyertes, mindössze egy, a szokásosnál kissé szélesebb mosolyt láthatott tőle a néző, amúgy maga volt a szinte egykedvű nyugalom szobra. De plasztikusan fogalmazhatunk úgy is: egyszerű, hosszú kék ruhájában sima víztükörként hatott a show hullámverésében. Erre vonatkozó Facebook-bejegyzéséből kiderül, hogy a látszat persze csalt. Íme: „Kérdezte tegnap egy újságíró, hogyhogy ilyen visszafogottan örülök, én meg mondtam, hogy hát mert meg vagyok hatódva. Én belül tomboltam, sírtam, nevettem és nagyon boldog voltam. Meg voltam hatódva, hogy ennyien szavaztatok rám, hogy ennyien méltónak tartotok arra, hogy képviseljem a hazánkat!”

Aki nézte a műsort, tudja, másoknak meg elmondjuk, hogy a győztes Wars for Nothing háborúellenes szám. „Amikor elkészült a dal, az ukrajnai helyzet is a fejemben volt. Sebestyén Áron globálisabban akart a háború ostobaságáról szólni a dalban, Bori Sára Heléne dalszövegírónak is tőlem valamelyest eltérő elképzelései voltak, végül ez lett belőle – idézte fel az énekesnő a dal megszületésének történetét. – Szerintem ez a téma nagyon fontos üzenet lehet az Eurovíziós Dalfesztivál színpadán is.”

Idén 40 ország vesz részt az Európai Műsorszolgáltatók Szövetsége (EBU) által szervezett versenyen, Magyarország dala az első bécsi elődöntőben, május 19-én hangzik el. A dalfesztivál idén azért költözött Ausztriába, mert tavaly Koppenhágában a szakállas énekesnőként világhírűvé vált osztrák Conchita Wurst nyert Rise Like A Phoenix című dalával. Az Eurovíziós Dalfesztivált először 1956-ban rendezték meg, a legjobb magyar helyezést Bayer Friderika érte el, aki Jenei Szilveszter szerzeményével, a Kinek mondjam el vétkeimet? című dallal 1994-ben negyedik lett Dublinban. A verseny korábbi indulói közül sokan világsztárrá váltak, köztük a svéd sikercsapat, az ABBA, a brit Cliff Richard, Olivia Newton-John, a Shadows együttes, az izraeli Ofra Haza vagy az egykor svájci színekben induló kanadai Céline Dion.

0 HOZZÁSZÓLÁS
Rádió GaGa - Hallgassa itt!
 
 

A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.