Ahogy telik az idő, a kolozsvári szurkolók közül egyre többen egyre többször teszik fel a kérdést: vajon tényleg visszajött Dan Petrescu? Valóban ő edzi a csapatot? Mert sem az eredmények, sem a mutatott játék nem idézi azt a vasutasgárdát, amely a román szakemberrel az élen három egymást követő bajnokságot nyert.
Amíg a CFR régebb a nemzetközi porondon a sokkal nevesebb csapatok ellen tisztességesen helyt állt, nehéz csoportból sztárcsapatok ellen továbbjutott, addig most szerényebb képességű együttesek ellen sem tud meggyőző játékot mutatni.
Amíg korábban a bajnokságban masírozott, addig most nyögvenyelősen gyűjti be a pontokat (és már két vereséget is elkönyvelt). De nem is ez a gond, hiszen a kiváló szezonkezdésnek köszönhetően a csapat még mindig az első helyen áll a táblázaton. Hanem inkább a mutatott játékkal van a baj. A védelem már nem olyan biztos, mint ahogy azt megszokhattuk, a középpálya néha ólomlábakon jár, a csatárok nem kapják a helyüket, a helyzetkihasználás csapnivaló. S a rögzített helyzetekből született gólok is igencsak megcsappantak.
Persze a szakemberek ilyenkor egyből közbelépnek, és azt mondják: a keretet nem Dan Petrescu állította össze, ráadásul a nyári felkészülést sem ő vezette, a csapatot idény közben vette át. Ezért a játékosoknak időre van szükségük, hogy átálljanak az új rendszerre az új követelményeknek megfelelően. Csakhogy. A csapatot azért vette át Dan Petrescu, mert bár a hazai porondon Marius Sumudicával az élen a vasutasok hatból hatot nyertek (tegyük hozzá gyorsan, hogy gyenge ellenfelekkel szemben), a nemzetközi mérkőzéseken pocsékul játszottak. Hiszen a Borac Banja Luka ellen a hosszabbítás utolsó perceiben jutottak tovább, a félprofi gibraltáriakat pedig szégyenteljes játékkal tudták csak búcsúztatni, a szerbek elleni mérkőzéseket pedig jobb, ha nem is említjük.
Vagyis a játék korábban sem tündökölt. Azért is furcsa az állítólagos nehéz átállás, mert a csapat egy része igencsak jól ismeri a mestert. Ne feledjük, a holland AZ Alkmaar ellen pályára küldött kezdő tizenegyből egyetlen játékos sem volt, akivel korábban ne dolgozott volna együtt Dan Petrescu. Viniciust kivéve (akit ezúttal Cestor helyettesített) a hátsó alakzat ugyanaz volt, mint korábban (Burcă, Manea, Camora), a középpályán (Păun, Culio, Bordeianu) és elöl (Deac, Omrani, Debeljuh) többnyire ugyanazok játszottak, akik a néhány évvel ezelőtti nagy nemzetközi menetelés idején alkották a támadóharmadot. Talán csak (Djokovic-ot és Țucudeant lehetne hiányzókként emlegetni.) Ezért is furcsa, hogy a csapat nem úgy működik, ahogy azt a szurkolók – s valószínűleg nem csak – elvárnák.
Azt pedig senki ne állítsa, hogy a sajtóban megjelent hírek állnak a gyenge teljesítmény hátterében. Az anyagi gondokat ugyanis a vezetőség mindig helyén kezelte, a játékosoknak igyekezett lehetőleg időben fizetni. Az edzőkérdés is csak a bukaresti sportsajtóban téma,
Adrian Mutut valószínűleg még Kolozsvár közelében sem hajlandó látni senki, nemhogy a CFR kispadján.
Az ilyen álhírek egyrészt csupán egy-egy munkanélküli edző eladhatóságát hivatottak előtérbe helyezni, másrészt a klubot és környezetét destabilizálni. Az elmúlt négy évben szerencsére nem sikerült, valószínűleg most sem fog. Éppen ezért kellene a szakmára koncentrálni, s a mutatott játékban fejlődni, hogy végre valóban el lehessen mondani: Dan Petrescu megérkezett a csapathoz!
Az utolsó labdarugó-mérkőzések zárultával eldőlt, hogy mely csapatok kerülnek az alsó- és a felsőházba. A pontok felezésével pedig ismét új focibajnokság kezdődik. Vajon megnyeri-e idén a címet a CFR, első lesz-e az OSK az alsóházban?
Edzés, iskola, délután edzés, majd házifeladatok és tanulás. Nagyjából így néz ki egy hétköznapja a kolozsvári János Zsigmond Unitárius Kollégium 11. osztályos tanulójának. Vass Brigittával a budapesti rövidpályás úszó-világbajnokság után beszélgettünk.
Az eddigi legnagyobb létszámú csapattal vesz részt a magyar közmédia a szerdán elkezdődött párizsi XVII. Paralimpiai Játékokon. A parasport szurkolói a közmédiának köszönhetően a képernyőn, és a rádión keresztül is követhetik a sporteseményeket.
Valter Attila olimpiai 4. helyezése után ismét nyeregbe pattan augusztus 12. és 18. között a lengyel kerékpáros körversenyen. A lenyűgöző tájakon át vezető, immár 81. alkalommal megrendezendő versenyt élőben követhetik az M4 Sporton.
Bár a napokban számos sportágban zajlik Európa-bajnokság, a szurkolók többségét mégis valami különleges sportesemény köti le a párizsi ötkarikás játékok előtt: péntek este kezdődik a futball Európa-bajnokság, amelynek döntőjét július 14-én rendezik.
Hazahozza a szurkolóknak a 2024-es labdarúgó-Európa-bajnokságot az M4 Sport, a Nemzeti Sportrádió, a Kossuth Rádió, az M1 és a Nemzeti Sport.
Véget ért a román labdarúgó-bajnokság. Hosszú évek után ismét bajnoki címet ünnepelhetett a Becali által támogatott FCSB, ezüstérmet szerzett a fellegvári alakulat, ötödik helyen zárt a háromszéki együttes.
Az utazási és vízumproblémák miatt az utolsó pillanatban visszalépő Kamerun helyett április 11-én, csütörtök délután a beugró Nagy-Britannia elleni mérkőzéssel kezdi meg az olimpiai selejtezőtornát a magyar női kézilabda-válogatott.
Mutu helyére azt az Andrea Mandorlinit akarták kinevezni a kolozsvári CFR edzőjének, akit a Deac–Camora fémjelezte idősebb játékosgeneráció már egyszer megbuktatott. Meghalt a király, éljen a király? – gondolhatta a tulajdonos Varga.
Félidőhöz érkezett a román labdarúgó-bajnokság alapszakasza. Jóslásokba kár bocsátkozni, hiszen sem azt nem lehet megmondani, ki lesz jövőre a bajnok, sem azt, hogy mely csapatok esnek ki. Az viszont egyértelmű, hogy az erőviszonyok már kirajzolódtak.
Kíváncsi vagyok, hányan lesznek a sétatéri tüntetésen. Te nem? – kérdezte csütörtök ...
Rearm Europe, újrafegyverkezés Európában: ezt a nevet viseli Ursula von der Leyennek, az Európai Bizottság ...
Sok vállalkozó méltatlankodik, amikor a kormány minimálbért emel. A munkavállaló szempontjából ...
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.