Az esztendő világeseménnyel kezdődött. A férfi kézilabda-világbajnokságon Mocsai Lajos együttese a spanyolokat és horvátokat is felvonultató csoportból harmadikként jutott tovább, hogy a lengyelek legyőzése után a negyeddöntőben a dánokkal kerüljön szembe. Az északiak azonban túl kemény falatnak bizonyultak, ám a 8. hely megszerzése így is jó eredménynek számít, mivel a magyarok csak a torna első három helyezettjétől (spanyol, dán, horvát) szenvedtek vereséget, ráadásul Nagy Lászlót beválasztották a vb csapatába.
A divízió I-es jégkorong-világbajnokságot két csoportra bontva Magyarországon (A csoport) és Ukrajnában (B csoport) rendezték meg. Az A csoport első két helyén végző válogatottak (Olaszország és Kazahsztán) feljutottak a főcsoportba, a magyar válogatott rendkívül kiélezett mérkőzéseket követően a harmadik helyet szerezte meg. Az ukrajnai csoportban a székelyföldi hokisokat felvonultató román válogatott a negyedik helyen végzett, elkerülve a kiesést.
Az április végén rendezett budapesti cselgáncs Európa-bajnokságon Csernoviczki Éva újból bizonyította, hogy nem véletlenül lett olimpiai bronzérmes: hazai közönség előtt nem adta alább a kontinensbajnoki címnél. A magyar éremkollekciót Bor Barna és Joó Abigél bronzérme egészítette ki.
Aranyesőt hozott a lengyelországi Drzonkowban megrendezett öttusa Európa-bajnokság. Marosi Ádám egyéni győzelme és Kasza Róbert ezüstérme mellett a magyar férfi csapat is aranyérmes lett, az együttes harmadik tagja, a fiatal Demeter Bence a 15. helyen zárt egyéniben, de a csapataranynak ő is örülhetett. A lányok sem szégyenkezhettek, hiszen újabb magyar csillag van születendőben: Vörös Zsuzsa 2006-os Eb-aranya után Földházi Zsófia ért fel a kontinens csúcsára. A székesfehérvári junior öttusa vb-n is aranyérmes hölgy 20 évesen lett Európa legjobbja, ráadásul csapatban is jó helyen végeztek, mindössze 96 ponttal maradtak le a dobogóról.
Az év legnagyobb sporteseményét július 19–augusztus 4. között rendezték Barcelonában. Az előjelek jók voltak az úszó-, műúszó-, műugró-, hosszútávúszó- és vízilabda-világbajnokság előtt, s az idei termés is a legjobbnak bizonyult az elmúlt 21 évben: a magyar csapat Amerika, Kína, Oroszország és Franciaország mögött az éremtáblázat ötödik helyén végzett, olyan úszó nagyhatalmakat megelőzve, mint Ausztrália, Németország, Olaszország vagy Japán. Az úszószámokban elsősorban Hosszú Katinka jeleskedett két arannyal, aki a vb-t követően több világcsúcsot is úszott. Gyurta Dániel újra bizonyította, hogy nem véletlenül veretlen mellúszásban immár négy éve: újabb aranyéremmel gazdagította kollekcióját. Cseh László ezüstéremmel jelezte: közel a harminchoz is lehet vele számolni.
Az év talán legnagyobb sportsikerét azonban a magyar vízilabda-válogatott érte el: tíz év után újra a világ élére állt. Benedek Tibor megfiatalított együttese döcögős kezdés után elsősorban kiváló védekezésének köszönhetően sorra maga mögé utasította a csapatokat, bírói ellenszélben az elődöntőben a horvátokat, a döntőben pedig Montenegrót is legyőzte. A jó eredménnyel a lányok sem maradtak adósok: Bujka Barbaráék bronzéremmel a nyakukban térhettek haza a katalán fővárosból.
Az egyik legjobban megrendezett világbajnokság volt a budapesti – nyilatkozta Pap János, a Nemzetközi Vívószövetség kolozsvári származású technikai igazgatója az augusztus 12-én befejeződött vívó-vb küzdelmeit követően. Magyarország a férfi párbajtőrcsapat (Imre Géza, Boczkó Gábor, Rédli András, Szényi Péter) aranyának, valamint Szilágyi Áron és Szász Emese bronzának köszönhetően az éremtáblázat 6. helyét foglalta el (a németek és franciák előtt), Románia egy ezüsttel és két bronzzal a hetedik lett.
Elképesztő magyar éremesőnek örülhettek Duisburgban, akik augusztus végén, szeptember elején kilátogattak a kajak-kenu világbajnokság döntőire. A magyar csapat 7 arany, 5 ezüst és 5 bronzérmet szerzett, amivel a házigazdák mögött (8-6-2) az éremtáblázat második helyét foglalta el. S ami még ennél is fontosabb: az olimpiai számokban 4-1-2 volt a magyar éremmérleg a németországi regattán.
Minden idők legnépesebb birkózó világbajnokságát rendezték szeptember második felében a Papp László Sportarénában. Az egy arannyal és öt bronzéremmel záró magyar válogatottról a lapunknak nyilatkozó Hegedűs Csaba, a magyar szövetség elnöke kijelentette: elégedett az elért eredménnyel, csak Lőrincz Tamás gyengébb szereplése miatt volt hiányérzete. A csapat egyetlen aranyérmét Sastin Mariann harcolta ki: a korábban két vb-ezüstöt begyűjtő Sastin Magyarország első női világbajnoka.
A sok pozitív eredmény mellett – ide sorolható Pars Krisztián kalapácsvetésben szerzett vb-ezüstje vagy Berki Krisztián lólengésben szerzett Eb-ezüstje – keserű pirulákat is kellett nyelni. Elsősorban labdarúgásban, igaz, ezt a magyar futball szurkolók már 25 éve szokják. Az Egervári Sándor által irányított válogatott a vb-selejtezőn a csoportbeli jó kezdést követően 2013-ban összeroppant, és a pótselejtezőt érő második helyet sem tudta megszerezni. Ehhez hozzájárult a románok elleni zártkapus döntetlen Budapesten, a bukaresti pokolban elszenvedett 3-0-ás vereség valamint a hollandiai kiütéses vereség. A 8-1-es végeredmény a magyar válogatott történelmi jelentőségű veresége is volt egyben, amely Egervári Sándor lemondásával járt.
Helyét Pintér Attila veheti át.
Nem fenyegette lemondás viszont Hajdu Jánost: a magyar női kézilabda-válogatott ideiglenes szövetségi kapitánya a decemberi szerbiai világbajnokságon csak helyettesítette a leukémiával kezelt norvég Karl Erik Böhnt a magyar kispadon. Görbiczék nyögvenyelős csoportmeccsek után jó játékkal kiütötték ugyan az olimpiai bronzérmes spanyolokat, a legjobb négybe viszont már nem tudtak bekerülni. A több éve tartó brazil átok Belgrádban sem tört meg, mert drámai csatában – négyszer ötperces hosszabbítás után – a dán Morten Soubak által vezetett dél-amerikai gárda győzedelmeskedett. Tomoriék így csak a minimális elvárást, a legjobb nyolcba kerülést tudták teljesíteni.
A december azonban így sem múlt el magyar sikerek nélkül: a dániai rövid pályás úszó Európa-bajnokság újabb magyar érmeket jelentett. A csapat 5 arany, 3 ezüst és 2 bronzéremmel az éremtáblázat előkelő második helyét szerezte meg az oroszok mögött. Ráadásul a torna legjobb női és férfi úszójának Hosszú Katinkát, illetve Gyurta Dánielt választották.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.