Budapest és Bukarest: eurofővárosok?

2014. május 03., 20:26
galéria

Miután 13 jelentkező visszalépett, 19 ország – köztük Magyarország és Románia – maradt versenyben a 2020-as labdarúgó-Európa-bajnokság egy-egy helyszínéért zajló versenyben. Mint ismeretes, az UEFA 2011-ben bejelentette: az Eb fennállásának 60. évfordulója alkalmából 2020-ban 13 ország 13 városában rendezik majd meg a kontinentális tornát. Két csomagra  lehetett pályázni: az egyik a két elődöntőt és a finálét foglalja magában, míg a másik három csoportmérkőzést és egy egyenes kieséses – nyolcad- vagy negyeddöntős – összecsapást. Utóbbit tekintve majd 12 győztest hirdetnek ki. A nyolcaddöntőre 50, a negyeddöntőre 60 ezer férőhelyes stadion az elvárás. A két elődöntőre és a döntőre az UEFA közlése szerint csak Anglia és Németország jelentkezett, de a két ország a másik csomagra is pályázott. A házigazdák névsorát szeptember 19-én jelölik ki.

A magyar szövetség (MLSZ) az új Puskás Ferenc Stadionnal három csoportmérkőzésre és egy egyenes kieséses találkozóra kandidál. A tervek szerint az építkezés jövőre kezdődik, és legkésőbb 2018-ra fejeződik be. A 2011-ben átadott 55 ezer férőhelyes bukaresti Nemzeti Aréna az elődöntő és a döntő kivételével alkalmas az Eb mérkőzéseinek megrendezésére.

A 2020-as Eb-re pályázó országok és városok:

Azerbajdzsán (Baku), Fehéroroszország (Minszk), Belgium (Brüsszel), Bulgária (Szófia), Dánia (Koppenhága), Anglia (London), Macedónia (Szkopje), Magyarország (Budapest, Puskás Ferenc Stadion), Németország (München), Izrael (Jeruzsálem), Olaszország (Róma), Hollandia (Amszterdam), Írország (Dublin), Románia (Bukarest), Oroszország (Szentpétervár), Skócia (Glasgow), Spanyolország (Bilbao), Svédország (Stockholm), Wales (Cardiff)

0 HOZZÁSZÓLÁS
Rádió GaGa - Hallgassa itt!
 
 
Legnézettebb

A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.