Az utolsó pillanatokban kiharcolt egyenlítés a hosszabbítást jelentette, ám a fellegváriak hiába játszottak emberelőnyben az 51. perctől, mert a horvát csapat megőrizte a döntetlent, büntetőpárbajra kényszerítve a romániai bajnokot.
A tizenegyeseknél nyilván sok múlik a szerencsén, amúgy is mindenki feszült, mind a játékosok, mind pedig az otthon fotelből szurkolók. Ám a párbaj is különlegesen idegfeszítőre sikerült:
hiába védte ki a CFR kapusa az ötödik sorozat utolsó horvát büntetőjét, a mindent eldöntő rúgást a csereként beállt Golofca elrontotta, így újból kellett kezdeni, s a hatodik sorozatban már a horvátoknak kedvezett a szerencse.
Vagy másképpen fogalmazva Kevin Boli fölé bikázta a kolozsváriak búcsúját jelentő tizenegyeset. Boliról még csak annyit, hogy néhány hete – ahogy egyik korábbi cikkünkben már említettük – alá akart írni az egyik török csapathoz, ám a kolozsváriak észbe kaptak, és az egészből nem lett semmi. Boli visszatért a csapathoz, mi több, a Clinceni elleni találkozón kezdőként lépett pályára, és 1-0-s kolozsvári vezetésnél egy fölösleges belépője miatt büntetőt ítéltek a CFR ellen. A Zagrebb elleni mérkőzésen ismét kezdőként lépett pályára, mindkét horvát gólt megelőzően nagyon simán jutottak át rajta. Ezen kívül még legalább egy alkalommal rúghattak volna gólt a horvát játékosok Boli hibájából. Az utolsó, kiesést jelentő tizenegyesről, amelyet a Fellegvárról a Kerekdombra rúgott, nem is beszélve. Mindez talán nem véletlen.
A mérkőzést megelőzően a CFR román szakvezetője ismét a tavalyi szezon lemezét vette elő. Dan Petrescu ugyanis elmondta, hogy a Dinamo Zagreb mennyivel jobb csapat, mint a kolozsvári, és ismét kisebb csoda kellene ahhoz, hogy Camora és társai a következő fordulóba jussanak. Ez a hozzáállás tavaly elég messze repítette a csapatot, hiszen hiába rendelkezett nagyobb költségvetéssel az Asztana, a Maccabi vagy éppen a Celtic, hiába volt sokkal erősebb kerete a Laziónak vagy a Rennes-nek, a vasutasok bejutottak az Európa Liga csoportkörébe, onnan pedig tovább léptek az egyenes kieséses szakaszba, ahol veretlenül estek ki később a trófeát megnyerő Sevillával szemben.
Ezúttal azonban – ahogy az egyik volt vasutas-játékos, Tucudean fogalmazott – a fordított pszichológia nem működött. Azaz csak részben, hiszen Viniciusék most is felvették a küzdelmet a jobb csapattal.
Hiába ért a horvátok kerete (85 millió euró) több mint háromszor annyit, mint a CFR-é, hiába játszott a Zagreb az elmúlt két évben a Bajnokok Ligája csoportkörében, a végeredményt végül egy rosszul (?) elvégzett tizenegyes jelentette.
Ráadásul a kolozsvári keret a tavaly óta igencsak átalakult, pontosabban fogalmazva gyengült: hiányzott a csapatból Culio, Arlauskis, Tucudean, Traore, Manea, sérült volt Omrani, Paun pedig betegségből épült fel. Arról nem is beszélve, hogy a csapat az idény végén a koronavírus miatti problémák, karantén, elhalasztott, majd újraütemezett meccsek miatt hosszú hetekig bizonytalanságban élt. Keveset edzett, sokat játszott, keveset pihent és ráadásul sokat utazott is.
A Bajnokok Ligájából való búcsúzás ezúttal azért is fájdalmas, mert továbbjutás esetén a többi eredmény tükrében a CFR kiemelt lett volna a további küzdelmekben. Nincs azonban minden veszve, hiszen Deac és társai az Európa Liga küzdelmeiben folytathatják a menetelésüket. Ehhez azonban – ahogy Dan Petrescu fogalmazott – bővebb és jobb keretre van szüksége.
Amíg Kolozsváron a bánat ütötte fel a fejét, addig a Ferencvárosnál a szerda esti bravúr után örömmámorban úszott mindenki. A magyar bajnok ugyanis nagy meglepetésre továbbjutott a Bajnokok Ligája harmadik körébe, miután 2-1-re verte a Celtic Glasgow-t.
A skót csapat, úgy látszik, másodszor lépett ugyanabba folyóba: tavaly a CFR-t becsülte le, idén a Ferencvárost.
És ez nagyon sokba került neki, ráadásul a skót bajnok 15 éve nem búcsúzott ilyen korán a Bajnokok Ligájától.
„A legerősebb eddigi európai ellenfelünkkel játszottunk, a CSZKA-meccsnél is keményebb volt a mostani” – nyilatkozta a meccs után Rebrov a fradi.hu beszámolója szerint. – Minden a terv szerint alakult, így terveztem a játékunkat. A gyors gól persze segített a helyzeten, az ellenfél pedig talán nem lőtt kapura eleget, csak sokat birtokolta a labdát. De nem a labdabirtoklás számít egy meccsen, hanem hogy ki hány gólt szerez. Meglepő volt, hogy az ellenfél egyik remek képességű csatára nem kezdhetett, de tudtuk, hogy bizonyos folyosókat tervez kialakítani az ellenfél, ezeket akartuk lezárni. A második játékrészben nagyon szervezettek voltunk. A Celtic három-négy lövésből kapott két gólt, de nem mondhatjuk, hogy a gyengesége lenne a védekezés. Próbáltunk kontrázni, hiszen vannak gyors játékosaink, Tokmacról is tudja mindenki, milyen gyors, és ezt ki is használja a gólhelyzeteknél. Tetszett, ahogy felépítettük a támadásainkat. Erős ellenféllel mérkőztünk meg, ezért elégedett vagyok.”
A skót sajtóorgánumok lesújtóan értékelték csapatuk teljesítményét. A The Scotsman a következőket írta: „a Celtic azért vesztett, mert a védekezése nagyon gyenge volt, s a skót bajnok most már a Celtic Parkban is verhetővé vált, legyen az tele vagy üres. Az elmúlt tizenkét hónapban a CFR Cluj, a Köbenhavn és a Ferencváros is kiütötte a Celticet, amely kilenc gólt kapott hazai pályán e három csapattól. Ez egyértelműen a csapat rendszerének a hibáit emeli ki.”
A román és a magyar bajnok tehát jövő héttől külön utakon folytatja a küzdelmeket. Kérdés, hogy melyik csapat meddig jut majd el.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.