Dániában javában zajlik a férfi kézilabda-világbajnokság, a budapesti SYMA-csarnokban ugyancsak ezen a héten találkoznak Európa legjobb műkorcsolyázói és jégtáncosai. Január végén kezdődik a február 28-ig tartó futsal Európa-bajnokság, amelynek a belgiumi Antwerpen ad otthont. A 12 csapatot felvonultató eseményen – 2007 és 2012 után – a román válogatott harmadik alkalommal vesz részt.
Február az olimpia hónapja: 7. és 23. között a Fekete-tenger partján fekvő üdülővárosban, Szocsiban kerül sor a téli ötkarikás játékokra. Hiába volt a téli sportok örökös nagyhatalma, Oroszország a rendezési jogot csak a 22. alkalommal nyerte el. Most viszont a szervezők kitettek magukért: több mint 50 milliárd eurót költöttek el az előkészületekre.
Akik már a nyár felé kacsintgatnak, Lengyelországba kell utazniuk: március 7–9. között ott rendezik ugyanis a fedett pályás atlétikai világbajnokságot. Számos más világverseny hónapja is március: Bulgária ad otthont (10–16.) a junior műkorcsolya-világbajnokságnak, Magyarország rendezi (23–30.) a női U 18-as női jégkorong-világbajnokságot, ezzel szinte egy időben pedig (24–30.) Japánban találkoznak a világ legjobb műkorcsolyázói. Április szinte kizárólag a jégkorong különböző korosztályainak és kategóriáinak világeseményeiről szól, a világ legjobb férfi hokisai azonban mégis májusban, 9–25. között gyűlnek össze Fehéroroszországban. Május közepe a februárban újrakezdődő labdarúgó-Európa Liga, valamint Bajnokok Ligája-sorozatok döntőit jelenti: előbbinek 14-én Torino, utóbbinak 24-én Lisszabon lesz a házigazdája.
A világ idén júniust tekinti a legizgalmasabb időszaknak. Elsősorban nem a Franciaországban 7–16. között rendezendő vívó-Eb miatt, hanem azért, mert Sao Paulóban 12-én a Brazília–Horvátország mérkőzéssel megkezdődik a 20. labdarúgó-világbajnokság, amelynek döntőjére egy hónappal később, július 13-án kerül sor.
Július közepén Budapestre figyelhetünk: a Margit-szigeti uszodában a női és férfi pólósok is vízbe ugranak. Benedek Tibor tanítványai a világbajnoki cím után hazai környezetben is bizonyítani szeretnék, hogy ők a legjobbak. Hasonlóra készül Merész András csapata is 13. és 26. között. A női válogatott különben csupán két alkalommal nem tért haza éremmel, 2 arany-, 5 ezüst- és 4 bronzérmével a magyar az egyik legsikeresebb válogatott az Eb-k történetében.
Augusztus általában uborkaszezont jelent, ám a sport szempontjából 2014-ben a legzsúfoltabb hónapnak számít. Női és férfi rögbi világbajnokságot rendeznek, Oroszországban vívó-vb-t (5–13.), kajak-kenu-vb-t (20–24.) valamint cselgáncs -vb-t szerveznek, Hollandiában evezős vb-t (24–31.), Spanyolországban pedig kosárlabda-vb-t. Ez utóbbi augusztus 30-án kezdődik, a döntőre szeptember 14-én kerül sor. A felsorolt világeseményeken kívül rendezik a hónap közepén a BL-és EL-győztes között a Szuperkupát, 10–17. között Svájcban az atlétikai Eb-t, 13–24. között Németországban a vizes Eb-t.
Szeptember elején (3–12.) Kína látja vendégül a világ legjobb tornászait, ugyanazon hónapban rendezik a férfi és női röplabda világbajnokságot is: előbbit Lengyelországban (3–21.), utóbbit Olaszországban (szeptember 23–október 12. között). A 27-én kezdődő törökországi női kosárlabda-világbajnokság is átnyúlik októberbe, 5-én lesz a döntő. Az ősz folyamán már elkezdődnek a 2016-os labdarúgó-Eb selejtezői is, év végén pedig a szokásos rövid pályás úszó világbajnokságra kerül sor, amelynek ezúttal Doha ad otthont december 3–7. között.
A 2014-es esztendő nem múlik el Magyarországon rendezett nemzetközi sportesemény nélkül. A magyar szövetség a horvátokkal közösen rendezi meg a női kézilabda-Európa-bajnokságot. Remélhetőleg Görbicz Anitáék – immár új szövetségi kapitánnyal – felejthetetlen élményekkel gazdagítják majd a magyar sportkedvelőket.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.