Az európai palesztinbarát tüntetések Európa-ellenes felvonulások

EN-összeállítás 2025. április 22., 07:16 utolsó módosítás: 2025. április 22., 07:19

Eldad Beck izraeli-osztrák újságíró egy Európába beszivárgó, importált erőszakos ideológiára figyelmeztet. A V4 hírügynökség által idézett újságíró szerint Európa importálta az intifádát, a palesztinbarát tüntetések pedig Európa-ellenes felvonulások. Szerinte az Egyesült Államok elnöke, Donald Trump sokkal reálisabb, mint az európai politikusok.

palesztinbarát
galéria
Az európai utcákon zajló palesztinbarát tüntetések nem csupán szolidaritási demonstrációk, hanem ideológiai hadüzenet a nyugati társadalomnak Fotó: Palestine Solidarity Campaign/Facebook

Az európai utcákon zajló palesztinbarát tüntetések nem csupán szolidaritási demonstrációk, hanem ideológiai hadüzenet a nyugati társadalomnak – hangsúlyozta Eldad Beck, aki a politikai iszlám európai hatásaira figyelmeztetett.

Ezek az emberek elhozzák az intifádát Európába”

– mondta, ami nem csupán erőszakot jelent, hanem egy hosszú távú politikai programot: „Meg akarják határozni, hogy milyen legyen Anglia, Franciaország, Németország vagy Svédország a jövőben”.

Beck számára egyértelmű, hogy ezek a tüntetések – a palesztinok mellett kiálló demonstrációk – már nem Izraelről szólnak, hanem Európa saját jövőjéről. Az újságíró szerint ezt egyre több polgár ismeri fel, köztük sok korábbi baloldali szavazó, akik most a hazafias pártokat támogatják. Ausztriában például az FPÖ sok korábbi SPÖ-szavazót nyert meg a migrációs válság és a vallási szélsőségekkel szembeni növekvő nyugtalanság hatására.

„Nem azt mondom, hogy az iszlám a probléma, de vannak misszionárius áramlatok, amelyek be akarnak szivárogni Európába és Amerikába” – hangsúlyozta és az exxpress.at -nek adott interjúban egyértelművé téve azt is, hogy kritikája a politikai ideológiák ellen irányul, nem pedig a vallás ellen.

Trump „realistább, mint sok európai politikus”

– hangsúlyozta Beck, kiemelve, hogy az Egyesült Államok elnöke időben figyelmeztetett Európa biztonságpolitikai gyengeségére, ami azóta nyilvánvalóvá vált.

Beck úgy véli, hogy Trump javaslata, miszerint a gázai lakosság egy részét a gazdag arab államokba, például Katarba integrálnák, észszerű. „Ezek az emberek kulturálisan az arab világba tartoznak, nem pedig Európába” – fogalmazott a Közel-Kelet problémáit jól ismerő újságíró, hozzátéve: az, hogy Donald Trump sok izraeli körében rendkívül népszerű, elsősorban az első hivatali idejének köszönhető

Az amerikai elnök nemcsak Jeruzsálemet ismerte el hivatalosan Izrael fővárosának, és oda költöztette az amerikai nagykövetséget, hanem a Golán-fensíkot is izraeli területként erősítette meg. Az Ábrahám-egyezménnyel elősegítette az arab államokkal – az Egyesült Arab Emírségekkel és Bahreinnel – kötött történelmi békeszerződéseket is, ami olyan külpolitikai áttörés volt, amelyet Izraelben ma is nagyra értékelnek.

Beck élesen bírálta Európa közel-keleti politikáját is, különösen a kétállami megoldást.

Az újságíró szerint ez már rég megbukott. Izrael 2005-ös teljes kivonulása után Gáza békés mintaprojekt lehetett volna. Ehelyett ma az iszlamista erőszak központja. Eldad Beck szerint felelősség ezért nem Izraelt, hanem egyértelműen a palesztin csoportokat terheli, írja a V4 hírügynökség.

0 HOZZÁSZÓLÁS
Rádió GaGa - Hallgassa itt!
 
 
2025. február 22., szombat

Oroszellenes Romániát lát Oroszország bukaresti nagykövete

Oroszország bukaresti nagykövete, Vladimir Lipaev interjút adott a HotNews.ro román nyelvű hírportálnak. A román médiának először nyilatkozó orosz diplomatát elsősorban a romániai elnökválasztásba való orosz beavatkozásról kérdezték.

A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.