Ez a hozzájárulás jelentősnek számít, ha figyelembe vesszük, hogy Románia a 2021-es évet 23,69 milliárd eurós kereskedelmi hiánnyal zárta, ami 5,3 milliárd euróval haladja meg az előző évi szintet. 2021-ben az áruexport 74,7 milliárd euróra nőtt, míg az import szintje elérte a 98,3 milliárd eurót.
A Philip Morris Románia fenntartható módon járul hozzá a kereskedelmi hiány csökkentéséhez. Az Otopeni városban található gyár termelésének több mint 90 százalékát 5 kontinens 54 országába exportálják. Az export értéke hétszeresére nőtt 2016-hoz képest és meghaladta a Philip Morris International (PMI) olaszországi gyárának exportját.
„Jelentős beruházásokat eszközölünk ezen innovatív termékek fejlesztésébe: majdnem 600 millió dollár értékű beruházást azóta, hogy megkezdtük az Otopeni-i gyár korszerű gyártóüzemmé való átalakítását.
Ezek az eredmények a Románia iránti elkötelezettségünket bizonyítják. Mindezek ellenére Romániában még mindig 5 millió felnőtt fogyasztó elsődleges választása a cigaretta. A kevésbé káros alternatívák, mint például az IQOS elterjedése, még mindig alacsony más európai országokhoz képest és ez főként a dohányfűtési termékekkel kapcsolatos, továbbra is fennálló, téves információk magas szintjének tudható be” – mondta el Daniel Cuevas, a Philip Morris Romania vezérigazgatója.
Románia továbbra is fontos tényező a PMI szilárd elkötelezettségének a dohányzásmentes jövő építése érdekében. Ezt a PMI romániai 2017-2021 közötti befektetései tükrözik.
Világszerte csak nyolc gyár gyárt fogyóeszközöket az IQOS számára, amelyek közül három az Európai Únióban található. Ezek közül az egyik Romániában van, az olaszországi és a görögörszági mellett.
„Azt szeretnénk, ha minél több román dohányos részesülne ezekben az újításokban, amelyeket Romániában gyártanak, román munkaerővel.
A kockázat csökkentése, mint elsődleges szempont, jelentősen hozzájárulna a cigaretta lecserélése azon 5 millió román körében, akik egyébként továbbra is dohányoznának. Ez egy nagyon fontos lépés lenne Románia dohánymentesítése terén” – fejtette ki Dragoş Bucurenci, a Philip Morris Romania külső ügyekért felelős igazgatója (Director External Affairs)
Az elmúlt években végzett intenzív kutatások kimutatták, hogy a füstmentes termékek lényegesen kevésbé károsabbak, mint a cigaretta és jobb alternatívát nyújtanak a dohányzók számára, mint a cigaretta.
Az elmúlt időszakban több európai ország egészségügyi szervezetei és szakértői egy olyan jogszabály kidolgozását szorgalmazzák, amely egyértelmű különbséget tesz a klasszikus cigaretta és a füstmentes termékek között.
Egyes szakemberek a termékek ártalmassági foka szerinti osztályozását és szabályozását javasolják. Az olyan országok, mint Svédország, Japán vagy Nagy Britannia, amelyek már másként kezelik a füstmentes termékeket, attól függően, hogy azok mennyire ártalmasok az egészségre, már lényegretörő eredményeket értek el a cigarettázás csökkentése terén.
„Továbbra is befektetünk az innovációba, a dohányzás jobb alternatíváiba, mert csak akkor lehet a cigarettát kevésbé káros alternatívákkal helyettesíteni, ha a felnőtt dohányzók hozzáférnek tudományosan megalapozott termékekhez és megfelelő tájékoztatást kapnak azokról” – mondta el Daniel Cuevas, Philip Morris Romania vezérigazgatója
A Philip Morris Románia által támogatott cikk.
(X – fizetett hirdetés)
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.