A tizenötödszörre megrendezett E-MIL-tábor annyiban nem tért el az elődeitől, hogy az idei rendezvény is meghatározott tematika köré szerveződött. Az eddigi film és irodalom, könyv és digitális témák után ezúttal zene és irodalom kapcsolatát járták körül előadásokkal, előadóestekkel – tudtuk meg Karácsonyi Zsolttól. Az E-MIL elnök egyben kiemelte: bár a témáról könyvtárnyi irodalom született, úgy gondolták, bőven akad megvitatni való, rejtett szegmens Árkosra is. S hogy miben is rejlik irodalom és zene kapcsolata Árkoson? Az részben kiderült a meghívott előadók előadásaiból: Venczel Péter operaénekes, zeneszerző A librettószöveg és a zene című előadása mellett Sánta Miriám a dalszövegről mint irodalmi alkotásról értekezett, Katona Zs. József A kilenc csodaszarvas ihletése – néphagyomány, képzőművészet, zene, film címmel tartott előadást, majd Könczei Árpádot hallgathatták meg a táborban résztvevő írók. Az előadásokat délutánonként-esténkét zenés programok tették színesebbé Homonnai-Varga András gitárművész A hold alatt című egyéni estjével érzékeltette irodalom és zene kapcsolatát, de a jelenlevők Marcsák Gergely Itt kínok laknak, meg örömök egyéni előadóestjét és Márk Attila gitárjátékát is meghallgathatták. Az idei tábor zenei estjei mindenképp újdonságnak számítottak, mint ahogy az is, hogy az idén a táborba kárpátaljai szerzők is ellátogattak. Az E-MIL rendezvényein hagyománnyá vált, hogy a meghívottaikat nemcsak Erdélyből, hanem a Kárpát-medencéből hívják, így például a Kolozsvári Magyar Napokon is rendszeresen részt vesznek felvidéki, magyarországi szerzők. Idén Felvidék és Magyarország mellett Lőrincz P. Gabriella érkezett Kárpátaljáról a magyar napokra. Árkoson Shrek Tímea és Marcsák Gergely képviselte a fiatal kárpátaljai magyar irodalmat – mint Karácsonyi Zsolt elmondta, érdemes rájuk odafigyelni, hiszen bár kevesen vannak, igen jó minőségű szövegek kerülnek ki a tollaik alól.
Délutánonként nem maradtak el az immár hagyománnyá vált felolvasó délutánok, amelyeken az egészen fiatal, illetve frissen induló szerzők is bemutatkoztak. S mint Karácsonyi kiemelte, ez is szervesen hozzátartozik az E-MIL arculatához: az egészen fiatalok és a veterán szerzők bajtársias hangulatban tudják megvitatni az irodalom ügyes-bajos dolgait, a különböző nemzedékek között nincsenek súrlódások. A prózaírók délutánján a már említett Shrek Tímea mellett Szonda Szabolcs a friss kötetes Tamás Kincsőt, Tamás Dénest, Hertza Mikolát és Balázs K. Attilát faggatta.
Szeptember 3-án, szombaton a költőké volt a délután, Gothár Tamásé, Balázs Imre Józsefé, Varga Melindáé és Serestély Zaláné. Szeptember harmadikán került sor az E-MIL Közgyűlésére. „Mivel nem volt tisztújító közgyűlés, elsősorban a tábor jövőjéről beszélgettünk, a jövő évi rendezvény tematikájáról, amelyet meglepetésnek szánunk. Ugyanakkor megbeszéltük az E-MIL következő rendezvényeit: amit már biztosan tudunk, hogy folytatódik a László Noémi moderálásával zajló Álljunk meg egy szóra beszélgetősorozat, idén decemberben is megszervezzük a Kolozsvár Kikötő nevű rendezvényt, s nem maradnak el a szokásos felolvasókörutak sem” – összegezte a záróeseményt a liga elnöke.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.