Máramaros megyeközpontját, Nagybányát az 1896-ban odatelepedett festők tették ismertté, ahol nagy hírű művészek is megfordultak. A művésztelep nagyjainak munkáit Érmihályfalva is őrzi.
Gombos Genovéva 59 éves korában fogott először ecsetet a kezébe. Barátai biztatására verseskötetét illusztrálta, majd az alkotás örömében elkezdett festeni. Beszélgetésünkben a 13 éves ,,képzőművészeti életút” fontosabb állomásait jártuk körbe.
A képzőművészetet tanult alkotók közül sokan járnak hasonló cipőben, mint Bazsó Mária magyarfenesi festő, akit ugyan szűkebb környezete ismer, de arra már nincs ideje, hogy ,,főállású” képzőművészként a nagyvilágnak is megmutathassa alkotásait.
A Sapientia Tudományegyetem alagsori stúdiójában nyílt kiállítás Nemes András Csaba szobrász és Mira Marincaș fotóművész közreműködésével.
A fa megművelése mesevilág. A farönk regéket, mondákat, mítoszokat, szakrális tárgyakat, híres személyiségeket zár magába, ezek kiszabadításában rejlik a művészet. Eme ősi mesterség rejtelmeibe a szatmárnémeti Kóter László fafaragó engedett betekintést.
A Barabás Miklós Céh (BMC) kolozsvári csoportjának hagyományos, értékfelmérő képzőművészeti kiállítását nyitották meg február 10-én Kolozsváron a Művészeti Múzeum időszaki, földszinti kiállítótermeiben.
Simion Hegyi Margit iparművész Örökség címmel gyűjtötte egybe kiállított munkáit a kolozsvári Reményik Sándor Galériában. Olajképein az emlékfoszlányok és a látványképek, a múlt és a jelen képi vetületei ötvöződnek.
Kun Árpád György szobrász műhelye kolozsvári szülőházában van berendezve. Azon szerencsések közé tartozik, aki már gyerekkorában tudta, mi szeretne lenni. Kun Árpáddal a napokban bemutatott Metamorfózis című kiállítása kapcsán beszélgettünk.
Művész, tanár, képzőművészeti tanszakalapító. Az Erdélyben eltöltött évek meghatározók voltak számára, a magyarországi Ócsán élő Katona-Zsombori Máriának ma is hiányoznak a dombok, a hegyek.
Három művészgeneráció munkáiból nyílt kiállítás a Kolozsvári Szépművészeti Múzeumban. A Párhuzamos perspektívák című tárlat a Zsombori család hölgytagjainak alkotásait tárja a művészetkedvelők elé.
Balázs László bőrmetszeteiből nyílt kiállítás a Kolozsvár Újalsóvárosi Református Egyházközség templomának galériájában, ahol évek óta színvonalas kiállításokat rendeznek, amelyeket nagyszámú érdeklődő kísér figyelemmel.
Nagyszabású kiállítással mutatkozik be Kolozsváron a magyarországi Matéria Művészeti Társaság (MMT). Az alkotókat az anyagelvűség köti össze, munkáikon az anyag különféle művészi felhasználási módja érvényesül.
Festményeivel előbb Erdélyben, majd Budapesten, az 1956-os forradalom után pedig az Egyesült Államokban alkotott maradandót. 120 éve született Gyergyószentmiklóson Gyimesy Kásás Ernő képzőművész.
A kiváló és híres szobrászművész, Benczédi Sándor mindhárom gyermeke művészi útra lépett, de csak egy követte annak hivatását. Noha Ilona sem akart apja nyomdokaiba lépni, mégis a szobrászatnál kötött ki.
Műértőknek és műkedvelőknek egyaránt igazi vizuális csemegét jelent a Barabás Miklós Céh (BMC) hagyományos évi értékfelmérő kiállítása, amely nemrég nyílt a kolozsvári Művészeti Múzeumban.
A Kolozsvári Magyar Opera díszlettervezője nem esett messze fájától. A Venczel Árpád szobrászművész és restaurátor által kitaposott útra lépett, bár foglalkozása lényegesen különbözik édesapja tevékenységétől.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.