Hétfőn a Hogy volt?! műsorában Osztálytalálkozó „Hatvanhatosok” a Színház- és Filmművészeti Főiskolán Várkonyi Zoltán osztályában végzetteket hívtuk össze. Voith Ági, Csernák Árpád, Huszti Péter, Dőry Virág, Kovács István, Újréti László és Vajda Márta már főiskolásként kimagaslóan tehetségesnek mutatkoztak. A rendhagyó osztálytalálkozók sajátossága a rácsodálkozás és az öröm, ahogy az egykori diáktársak feledésbe merült emlékeiket újra felidézik (Duna World, 17.25).
Keddre a Thália Színház felvételeiből ajánlom Tasnádi István Finitóját. A fergetegesen groteszk, tragikomikus, fekete humorban bővelkedő előadás a napi életünket karikírozza versben elbeszélve. Györgyi Anna a darab egyik főszereplője, alakítása kiváló. (M5, 20.40)
Szerdánként sokak érdeklődésére számot tarthat a MüpArt Classic koncertek közvetítése a Müpából. Gyerekkoromtól fogva rajongok a komolyzenéért. Zeneiskolába jártam, kórusban énekeltem, különösképpen kötődöm az opera műfajához (M5, 20.40). Ugyancsak szerda estére ajánlom egyik legkedvesebb darabomat: Verdi Requiemjét. Egyszer ezt a művet Salzburgban nagyszombaton hallgathattam meg fiammal együtt, feledhetetlen élmény volt (Bartók Rádió, 20.35).
Csütörtök estére a kicsiknek a Pocoyót ajánlom szeretettel, a fiam hároméves unokaöccsével gyakran nézzük a kedves rajzfilmet mindannyiunk örömére (M2, 20.45). A kedvenc színészemmel, Kállai Ferenccel készült riportot az Örökös tagság ismétlésében semmiképpen sem mulasztom el; érdemes lesz közvetlenül ezután megnézni a Szépek és bolondok című 1976-os magyar filmet is Szász Péter rendezésében Kállai főszereplésével (M3, 22.10, 23.10).
Péntek estére ugyancsak zenei élményt, a 2014-es Budavári Palotakoncertet ajánlom. A Budai Vár Oroszlános udvarában rendezett operettestek igen látványosak, nagyszabásúak. A legismertebb dallamok csendülnek fel a legnépszerűbb előadók tolmácsolásában (M5, 20.40).
Szombat este kihagyhatatlan a Csárdáskirálynő magyar operettfilm; a mozi René Kollo, Anna Moffo és Karl Schönböck főszereplésével tekinthető meg; Szinetár Miklós rendezői pályáját végigkíséri a Csárdáskirálynő színpadon és filmen (M3, 21.30).
Vasárnap estére a Verdi című olasz tévéfilmsorozat soron következő részét szemeltem ki. A kiváló zeneszerző alkotómunkájáról és magánéletéről egyaránt sokat tudhatunk meg, ebben a részben a párizsi időszakról esik szó (M3, 22.30).
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.