Bár az ember igyekszik mindenre magyarázatot, megoldást találni, mégis bőven akadnak világunkban olyan jelenségek, amelyek felülmúlják intelligenciánkat, egyszersmind persze táplálják kíváncsiságunkat, ismeretszerzési vágyunkat. Íme hét megoldatlan rejtély, amelyek misztikuma ma is próbára teszi tudásunkat.
A Bermuda-háromszög
A Miami, Bermuda és Puerto Rico által bezárt háromszög a mai napig a világ egyik legrejtélyesebb helye. A második világháborúig nem figyeltek fel rá, ám amikor sorozatosan hadihajók és vadászrepülők tűntek el ott titokzatos módon, sokan kezdték el kutatni és kutatják máig a rejtélyt. Az övezet legendáját 1950-ben E. Johnson írta meg, majd 1964-ban Vincent Hladis cikkében megadta a hely végleges nevét: Bermuda-háromszög. Vannak, akik a természetfeletti erőkkel, UFO-kkal, rejtélyes dimenzióváltással próbálják magyarázni a furcsa eltűnéseket, míg mások a fizika törvényeiben és racionális magyarázatokban bíznak.
Mystery Spot
Bár hihetetlen, a kaliforniai Santa Cruz közelében létezik egy olyan hely, ahol nem érvényes a gravitáció törvénye. 1939-ben fedezték fel, azóta turisták milliói látogatják, hogy megtapasztalják a különös jelenséget. A Mystery Spot olyannyira furcsa, hogy a fák csavarosan, elhajolva nőnek, a lejtőn eldobott tárgyak pedig felfelé gurulnak.
Stonehenge
Bizonyára ez a másik olyan titokzatos hely – a Bermuda-háromszög után –, amelyről nagyon sok ember hallott. Az angliai Salisbury-től mintegy 13 kilométerre északra lévő monumentális őskori építményről a mai napig nem tudni, kik és milyen céllal építették becslések szerint Kr. e. 3000 és 1500 között. Egyes kutatások szerint olyan emlékmű, amely őskori törzsek egységét jelképezi, mások szerint ősi naptár. Különlegességét fokozza, hogy semmit nem tudni arról, hogyan szállították oda, s helyezték el egymáson az óriási sziklatömböket.
Titanic
Mindenki ismeri a Titanic tragédiáját, ám a Morgan Robertson által írt könyvet annál kevesebben. Pedig igen nagy jelentősége van, és bár úgy tűnik, a kettőnek semmi köze egymáshoz, A Titán roncsa 1898-ban megjelent mű szinte szóról-szóra megjósolja a történteket, 14 évvel a Titanic elsüllyedése előtt. A könyvben a Titán nevű óriáshajó első útján jéghegynek ütközik, és mentőcsónak hiányában az eset tragédiába torkollik. Meglepő hasonlóság, nem?
A Kheopsz-piramis
Egy arab mondás úgy tartja: „Minden fél az időtől, az idő fél a piramisoktól”. Az egyiptológusok szerint Kr. e. 2560 körül emelték a titokzatos gízai piramist. Hiába dolgozik ott évszázadok óta archeológusok, történészek és egyéb kutatók sokasága, továbbra sem tudni, kik, miért és hogyan építették. Bár Egyiptomban az őskorban mindent feljegyeztek, a piramisok építéséről egyetlen sor vagy ábra sem maradt fent. Matematikai, mértani és építészeti kérdések sokasága feszegeti: hogyan rakták egymásra a hatalmas kőtömböket? Hogyan csiszolták olyan tökéletesen egybe? A tökéletes építmény elkészítésének mikéntjét még mindig nem sikerült megfejteni.
Szokotra-szigetcsoport
A Szokotra-szigetcsoport Afrika és az Arab-félsziget között terül el. Az UFO-szigetnek is nevezett hely a világ egyik legkülönlegesebb szigete. Növényvilágának 37 százaléka kizárólag itt lelhető fel, ugyanakkor olyan furcsa élőlények otthona, hogy az embernek az az érzése: teljesen más világban, más bolygón jár. A sziget látványossága a sárkányvérfa, amelyen gyönyörű színes madarak és denevérek laknak.
Az indiai pálmalevelek
Az indiai kéziratos pálmaleveleken állítólag meg van írva a sorsunk, s ha sajátunkat megtalálnánk, mindent megtudnánk, mire vagyunk hivatva, mi vár ránk. A legenda szerint indiai bölcsek egy csoportja feljegyezte az istenek üzeneteit, amelyek élő emberekhez is szólnak. Nem mindenkinek van saját pálmalevele, ám aki megtalálja sajátját, betekintést nyerhet jövőjébe. A hely, ahol a pálmaleveleket őrzik: Banglador városa.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.