Az idén az időjárás is kegyes volt, kétszer ázott csak fel a Sziget, de fennakadást ez sem okozott. Egy hét alatt jó pár világsztár és csaknem kétszázezer külföldi fiatal látogatott a Hajógyári-szigetre. Bármilyen nemzet fiataljaival elegyedtek szóba az újságírók, egyikük sem mulasztotta el megemlíteni, hogy bár sokfelé megfordultak már a világon, ilyen fesztivállal és ilyen várossal még sehol sem találkoztak. „Melankolikus és gyönyörű egyszerre” – mondta a Magyar Nemzet riporterének egy francia egyetemista Budapestről szólva. Tisztában kell lenni azzal, hogy a fesztiválozók szórakozni mennek a Szigetre, nem kulturálódni – írja a Magyar Nemzet című napilap. Ebben az egy hétben teljesen elengedik magukat, a jókedvnek sokszor nem az erkölcs vagy a törvények, csupán a fantázia szab határt. Ám a teljes nyitottság csodákra is képes. Elég volt végignézni az Operaház művészeinek elsöprő sikerű előadásait az összművészeti sátorban, kirúgni a csűr falát a magyarnéptánc-kurzuson, beülni a cirkuszi sátorba vagy végigjárni a fesztivál művészeti körzetét ahhoz, hogy lássuk, a nagynevű fellépők produkcióin túl komoly értékek születnek.
Kiemelkedően jó koncertet adott az amerikai Queens of the Stone Age, hatalmas tömegeket vonzott az elektronika: Deadmau5 és Skrillex, telt házat hozott Macklemore & Ryan Lewis, tombolt a Korn és visszatértek a ska-nagypapák: aranyos volt a Madness fékezett habzású műsora. Aki befért, az A38 sátor koncertjeiről is elismerően nyilatkozott: volt itt Jimmy Eat World, Miles Kane, Bonobo, Palma Violets valamint Stromae, akinek a koncertje alatt elszabadult a pokol. Találkozhatott a közönség a magyarországi nagyágyúkkal is: Tankcsapda, Kiscsillag, a Nagyszínpadon mutathatta meg magát az Ivan & The Parazol, a Mary Popkids és a Punnany Massif is.
A Világfalu színpadon minőségi világzenét hallhattak a résztvevők mások mellett a Rupa & The April Fishes, az El Juntacadaveres, a Besh O Drom vagy az igéző Yasmine Hamdan előadásában. Ugyanezen a helyszínen ismerkedhetett meg a közönség a magyar népi kultúrával, a pásztorok életétől a néptáncig.
Ellepte a szigetet a művészet is: Szőke Gábor Miklós, Wahorn András vagy a Hello Wood alkotásai mellett installációk, díszítőelemek, vetítések, workshopok fogadták a látogatókat mindenfelé. Megemlékeztek a szervezők a rendszerváltás 25. évfordulója kapcsán a berlini fal leomlásáról.
Különleges helyszínnel tisztelegtek az idén 70 éves Rubik Ernő és világhírű, negyvenéves találmánya, a kocka előtt is. Gerendai Károly főszervező szerint nyereséggel zárt a Sziget Fesztivál, az idei rendezvény látogatottsága rekordot döntött, a programokra 410-420 ezren látogathattak ki.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.