Nagy György Háromszék, illetve Erdély legismertebb kovácsmestere, sőt egész Romániáé, hisz, amikor gróf Kálnoky Tibor egy eseményen be akart őt mutatni Nagy-Britannia uralkodójának, Károly király nemes egyszerűséggel közbeszólt: „De hát ismerem!"
Nagyon szeretik az elemista és általános iskolás háromszéki gyerekek a sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeum által szervezett táborokat, amelyek keretében a régészettel ismerkedhetnek meg.
Tíz évvel ezelőtt tette le polgármesteri esküjét Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy RMDSZ-es városvezetője. Székelyföld kulturális központjáról, a magyarság megerősödéséről, a növekvő gyerekvállalási kedvről és a román hatalom gáncsoskodásáról beszélgettünk.
A háromszéki Kovásznán az 1950-es évektől léteztek diákszínjátszói törekvések, azonban rendszeresen 972-től működik a Kőrösi Csoma Sándor Diákszínpad. Gazda József és Molnár János keze alatt a csoport beírta magát az erdélyi magyar kultúratörténetbe.
Emléktáblát avattak Sepsiszentgyörgyön dr. Fogolyán Kristóf főorvos emlékére. A város központjában található Fogolyán-háznak csak kisebbik részét kaphatták vissza az örökösök. A háromszéki esemény is jól rávilágít az elkobzott ingatlanok helyzetére.
Címertani és pecséttani szakember, zászlószakértő, újságíró és számos kitüntetés birtokosa. Londonban nagy érdeklődés övezte előadását a székely zászlóról. Dr. Szekeres Attila István heraldikussal, a Háromszék napilap szerkesztőjével beszélgettünk.
Sepsiszentgyörgy történetében először fordul elő, hogy a város futballcsapata a hazai labdarúgás élvonalában kerül, miután a Sepsi OSK a 2. Liga második helyezettjeként kivívta ezt a jogot valóra váltva szurkolóinak és a klub tulajdonosának álmát.
A sepsiszentgyörgyi projektet néhány évvel ezelőtt álmodták meg a háromszéki városban. A helyi futballcsapat gyorsan haladt a létrán: a negyedosztályból nemsokára a harmadosztályba, majd eggyel fennebb került, idén pedig a Liga 1-be.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.