Fontosnak tartják a néphagyomány megőrzését, a zenélésen kívül pedig mindannyian néptáncolnak a Nádas zenekarban. A szamosújvári formáció a Méra csűrfesztivál közönsége előtt is bemutatkozott, fellépésük előtt Molnár Ákos prímással beszéltünk.
A Hagyományok Háza Kárpát-medencei hálózati munkájában Erdély kiemelt szerepet kapott. Színvonalas rendezvényekre, serény munkára emlékezik vissza Tóth János, az intézmény hálózati és társadalmi kapcsolatokért felelős szakmai vezetője.
A Hargita Nemzeti Székely Népi Együttes nagyszabású turnéra indul október 13-20. között Magyarországra és Felvidékre. A műsoron a Boldogasszony tenyerén című darab, a Katica, az örökké síró királykisasszony, valamint egy Folklór-összeállítás szerepel.
2019 őszén a verbunk tánc hagyománya felkerült az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Nemzeti Jegyzékébe. Ezt ünnepelve és ezt a gyakorlatot éltetve immár harmadik alkalommal rendezi a Hagyományok Háza a Verbunk Napját.
Székelyudvarhely 1978-ban vonult be a magyar hagyományőrzés történetébe: a városban szervezték meg először a világ első táncháztalálkozóját. A kezdetből hagyomány lett, s idén szeptember 7-9. között rendezték meg az Erdélyi Táncháztalálkozót.
A magyarországi közmédia és a Hagyományok Háza közös műsora augusztus harmadik hetében Vajdaszentiványba látogat. A zenei összeállításban a szerkesztő falusi vonós bandák felvételeiből válogat a Felső-Maros vidékéről.
Nagy sikerrel zárult a Hagyományok Háza és az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány negyedik Mikházi szabadegyeteme július elején. Az előadások és a programok népes közönséget vonzottak, a résztvevők teli tarisznyával távoztak.
Nagy sikerrel ért véget szombaton a 32. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor. A Hagyományok Háza Kriza János Csűrje idén is a rendezvény egyik legfontosabb helyszíneként mutatkozott be.
Fennállásának 70. évfordulóját ünnepli Magyarország elsőszámú hivatásos néptáncegyüttese, a Magyar Állami Népi Együttes. A színes programkínálatú jubileumi évad hivatalosan is megkezdődött, és a jövő év tavaszáig tart.
A Hagyományok Háza idén kilencedik alkalommal rendezi meg május 10-én a Táncház Napját. A különleges helyzetre való tekintettel ezúttal a szervezők a FolkStúdióból várják kilencórás programmal az érdeklődőket.
A Nagyvárad Táncegyüttes műfaji megkötések nélkül arra törekszik, hogy a jelenkor problémáit feldolgozva, igényes műsorokat hozzon létre. Szabó Enikő Ágnes tánckarvezetővel és Györfi Csaba koreográfussal beszélgettünk.
A Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem Kolozsvári Karán 2020-ban néptánc szakra lehet jelentkezni. A kezdeményezésről a kar dékánját, Tonk Márton egyetemi tanárt kérdeztük.
A Hagyományok Háza tematikus sorozatát a Széki nappal folytatta. A szeptember 28-ai egész napos programon az érdeklődők egy nagy múltú erdélyi település hagyományőrző munkájába tekinthettek be.
A vándornéptánctáborról, a táncegyüttesek közötti kapcsolatról, a Fölszállott a pávával kapcsolatos tapasztalatokról beszélt Bethlendi András, a Kalotaszeg Legénytársulat egyik létrehozója. Az együttes minden tagja Kalotaszeg vidékéről származik.
Juhász Sándor és Zsombor testvérek, a felvidéki szülői házból hozták magukkal a népzene szeretetét. Mindketten a Magyar Nemzeti Táncegyüttes tagjai. Zsombor a Fölszállott a páva versenyen vált ismertté. A beszélgetésre együtt ültünk asztalhoz.
Székelyudvarhelyen szeptember 14-16. között rendezik meg az Erdélyi Táncháztalálkozót. 1978-ban, a városban tartották a legelső táncháztalálkozót a világon. A nagyszabású esemény előkészületeit Orendi István főszervező foglalta össze.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.