Mit jelent érzékenynek lenni egy érzéketlen világban? Vámos Robi legújabb Rendkívüli (eset) vagy! című könyve és munkafüzete a szuperérzékenység belső erejéről, az önelfogadás fontosságáról és az érzéketlen világban való közlekedésről szól.
Idén is meghozta a posta a Székely Kalendáriumot. A jeles kiadványt ezúttal Kovács Norbert Cimbi, az Élő Forrás Hagyományőrző Egyesület – Hunyor Népfőiskola elnöke, a kiscsőszi hagyományőrző falu éltetője mutatja be.
Egyetlen felülről érkező oktatási reform sem fogja kihúzni az iskolarendszert a világszerte tapasztalható válságból – véli dr. Gloviczki Zoltán, az Apor Vilmos Katolikus Főiskola rektora, az Oktatási Hivatal volt vezetője új könyvében.
A karácsonyi erdélyi és magyarországi könyvpiac különleges darabja a Székely Kalendárium. A háromszázhatvan oldalas kiadvány a paraszti hagyományoknak is nagy teret szentel, így többek között Seprődi János zenetudós munkásságát is taglalja.
A Hagyományok Háza könyvcsomagjával és egy magánadománnyal gazdagodott az apácai Apáczai Csere János Általános Iskola, valamint a Keresztvári Általános Iskola könyvtára. Az ajándékot az intézmény munkatársa adta át.
Ma már ismeretlen az ifjak számára a katonai behívó. Nem tudják, egykoron mekkora izgalmat váltott ki a fiatalok körében annak a bizonyos „papírosnak” a várása. Ebből a helyzetből indul a dramaturg és teatrológus K. Kovács István önéletrajzi írása is.
Valódi kulturális csemegének lehettek szem-és fültanúi azok az érdeklődők, akik részt vettek lapcsoportunk munkatársának, Nánó Csabának Albert Júlia színművésznővel készült életútinterjú-kötetének bemutatóján.
Petar Ilijin ácsmester családalapítás céljából költözött Magyarországra a hajdani Jugoszláviából. Fiatalon tanulta ki az ácsmesterséget, tudását pedig igyekszik átadni az újabb nemzedéknek. Nemrég megjelent ötkötetes szakkönyvét mutatta be Kolozsváron.
Az Ausztráliában élő Kormányos Ildikó Csilla új kötete nem könnyű olvasmány. A több szálon futó cselekmények több emberi sorsot hoznak olvasóközelbe, az emlékezéstörténet azonban arra késztet, hogy a témában megjelenő újabb köteteket is elolvassuk.
Két évvel ezelőtt elmaradt, tavaly a korlátozások miatt félve rendezték meg Kolozsváron az Ünnepi Könyvhetet. Idén ismét felhőtlenül ünnepelhettek szerzők, kiadók és az olvasást kedvelők.
Fábián Tibor humora benne van a könyvben. Mégsem nevettem. Mert a humoros részek mögött is komoly dolgok húzódnak meg. Az én gyermekkorom. Ezért olvastam örömmel a szerző Ilyenek voltunk – Erdélyi történetek. című új kötetét.
Forrásértékű, négyrészes történelemkönyv-sorozat jelent meg Arad városáról. A partiumi várost 1834-től napjainkig bemutató könyvek érdekes olvasmányt kínálnak mindazoknak, akik behatóan érdeklődnek az erdélyi történelem iránt.
A Járosi Andor Keresztyén Kulturális Műhely szervezésében Kolozsváron is bemutatták Csinta Samu újságíró, közíró Por alatt parázs című interjúkötetét.
Hiánypótló kötet jelent meg az Ábel Kiadó gondozásában Nagy Dezső kolozsvári színművész életéről és munkásságáról. Bár egy ember hiányát sosem lehet pótolni, de adósságot bármikor le lehet róni.
Milyenek lehettek egy kisvárosban töltött gyermekévek? Hogyan tudtuk túlélni a diktatúrát? Évek, hangulatok, komorabb és vidámabb történetek váltakoznak Sütő Gyuszi nemrég megjelent könyvében.
Szávai Géza Küsmödön született író, műfordító alkotásait már az 1980-as években közölték, azóta több kisregénye, elbeszélése jelent meg. Legutóbbit 2021-ben adta ki saját cége, a Pont Kiadó, Az életed, Polcz Alaine – Asszony a hátországban címmel.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.