Pszichológus szemmel a szenvedésről

Nánó Csaba 2016. október 16., 20:37

Napjainkban egyre több a daganatos megbetegedés. A rák nem csupán a testet, de a lelket is rendkívüli módon megviseli. Tasnádi Mária pszichoterapeutával többek között arról beszélgettünk, hol és mikor kérjen pszichológustól segítséget a beteg.

Pszichológus szemmel a szenvedésről
galéria


– Sok szó esik arról, hogy a rákos betegnek nemcsak onkológusra, de pszichológusra is szüksége lenne, hiszen a diagnózis lelkileg és szellemileg is letaglózza a beteget. A tapasztalatok mégis azt mutatják, hogy ezt a fajta segítséget éppen a kórházakban nem kapja meg a páciens. Mi lehet ennek az oka?

– A daganatos beteg a legtöbb esetben nem lelki beteg. Történt vele egy olyan esemény, ami miatt szüksége lehet pszichológusra. A kórházakban ez valóban nehézkesen működik. Egyrészt kevés a szakember. De tudjuk azt is, hogy a kulturális és a társadalmi megítélése annak, hogy pszichológushoz forduljunk, még mindig nem pozitív. Gyakran hallani a betegtől, hogy „igaz, rákos vagyok, de az eszem még a helyén van”. A nagy áttörést abban látnám, ha társadalmi szinten változna a hozzáállás, vagyis a beteg rájönne, hogy a segítségkérés nem szégyen. Ugyanakkor nagyon kevés, államilag fizetett pszichológus dolgozik onkológiai kórházakban.

– Mikor érdemes pszichológushoz fordulni?

– Vannak veszélyeztető tényezők, ilyen a fiatal életkor. Vagy, ha a társas támogatás hiányos. Sokszoros trauma, ha például valakinek meghal a hozzátartozója, ő pedig megbetegszik. A diagnózis közlése, a rossz prognózis szintén trauma. Fontos szempont, hogy a betegséghez hogyan tud alkalmazkodni az egyén. Vannak, akik a kezeléshez jól alkalmazkodnak, de például a kezelés ideje alatt vagy a megváltoztatásával beállhat egy krízishelyzet, amikor szükség lehet a pszichológus segítségére. Ha az ember a rák diagnózisával szembesül, legalább egy beszélgetés erejéig vegye fel segítő szakemberrel a kapcsolatot. A segítség többféle formában jöhet szóba. Ilyen a tanácsadás, a pszichoedukáció. De amikor például a diagnózis utáni sokk döntésképtelenséghez vezet, vagy megijed a beteg a kezeléstől – műtét, kemoterápia, sugárkezelés –, és azt elutasítja, már krízisintervenció szükséges. Lehetséges, hogy a beteg fejében irracionális hiedelmek vannak a kezeléssel kapcsolatban, amiket le lehet bontani. A daganatos betegek körében ugyanakkor nagy az öngyilkosság veszélye. Ilyen esetben is beszélhetünk krízisintervencióról. A daganatos betegek között van még egy csoport, amelynél az előzményekben, a betegség előtt már előfordult pszichés megbetegedés: depresszió, pánikzavar vagy egyéb. Ilyenkor mindenképpen szükséges a pszichológus segítsége.

– A pszichológust manapság is az elmebaj gyógyításával azonosítják. Mi a különbség egy onkológiai pszichológus és egy hagyományos értelemben vett pszichológus között?

– Az onkopszichológusok képzése csak mostanában kezdődött el Erdélyben. Külföldön az 1960-as évektől kezdődően beszélhetünk onkopszichológiáról, sőt az onkopszichológus szakembereknek nemzetközi társaságuk is van. A hagyományos pszichoterápiában a beteg általában motivált a változásra, a szenvedése viszi a terapeutához. Az onkológián dolgozó pszichológusnak sok esetben fel kell ébresztenie a motivációt a betegben. Egy kórházban a pszichológusnak kórházi ágy mellett kell dolgoznia az orvosi személyzettel együttműködve. Itt viszont azzal is meg kell küzdenie, hogy beépüljön a csapatba, hogy a személyzet befogadja. Az egészségügyi személyzet sokszor lekezelően viszonyul a munkájához, úgy gondolják, a pszichológus „csak” beszélget. Pedig a beszélgetések mögött sok minden húzódik meg. A hozzátartozók – akármilyen szeretők és jót akarók is legyenek – nem mindig tudják megadni azt az érzelmi támaszt, amire a betegnek szüksége van. A hozzátartozó sokszor annyira beáll arra, hogy a beteget meg kell menteni és meg kell gyógyítani, vagy mindentől védeni kell, hogy nem tudja fogadni a beteg negatív érzelmi kitöréseit.

Tasnádi Mária
Szék községben született, családjával Kolozsváron él. Pszichológiai alapképzést és mentálhigiéné mesteri képzést végzett a kolozsvári Babeş-Bolyai Tudományegyetemen. A romániai Relaxációs és Szimbólumterápiás Egyesület kereteiben pszichoterapeuta képzésben részesült. A Romániai Pszichológus Kamara tagja. Az Alternatíva Egyesület a Leukémiás Betegekért elnevezésű, daganatos betegeket segítő szervezet elnöke, fő feladata a daganatos betegek pszichoszociális támogatása. Pszichoterapeutaként is dolgozik.

– A daganatos megbetegedéseket a legtöbb ember a halállal asszociálja. Amikor valaki megkapja a diagnózist, előjön a halálfélelem. Ezt a helyzetet hogyan lehet kezelni?

– Ez a társadalmi hozzáállás plusz teher lehet a beteg számára. Napjainkban egyre több a daganatos betegséget túlélő személy, de sok esetben azonban bekövetkezik a halál. Elengedhetetlen a nyílt, őszinte kommunikáció a család, a szakember részéről. A mi társadalmunkban kerüljük a témát, annak ellenére, hogy a daganatot a halállal társítjuk. A hetvenes években a daganatos betegeknek kidolgozott Simonton-program olyan gyakorlatot is tartalmaz, amikor a halálfélelem, a visszaesés témája kerül feldolgozásra. Segítőként rá kell hangolódni arra, mennyit akar tudni vagy hallani a beteg erről a témáról. Aki nem kész rá, arra nem lehet ajtóstól rárontani.

– Egyre többet hallani a pozitív hozzáállásról. Daganatos betegek esetében ez mennyire számít a gyó­gyulás folyamatában?

– Annak a fajta pozitív hozzáállásnak a hangoztatása, ami a köztudatba beépült, és mindenhol hallani róla, bűntudatkeltő lehet, mert mintegy megmondja a betegnek, hogyan kellene reagálnia. A beteg természetes reakciója a diagnózis után, hogy szomorú, elkeseredett, félelmei vannak a jövőt illetően. Ez nem baj, csak ne ragadjon bele a negatív állapotba, tudjon alkalmazkodni a történtekhez. Nem tartom jónak, ha kívülről valaki ebben a nehéz helyzetben „nagyokos módjára” ráerőlteti a betegre a pozitív gondolkodást. A már említett Simonton-program szerint az a pozitív gondolkodás, ha azon töröm a fejem, ami van, és nem azon, ami nincs. Vagyis belátja a beteg, hogy van egy daganatos betegsége, de vannak gyógyszerek, vannak lehetőségei a túléléshez. A pszichológus célja a lelki egyensúly megteremtésének a segítése, nem a betegség meggyógyítása. A különféle lelki támogatásokkal indirekt módon elősegíthetjük a túlélést, hiszen a szakirodalom a rák diagnosztizálásának pillanatától túlélőnek tekinti a daganatos beteget élete végéig. A szorongás, a depresszió következményei – nem sportolok, nem táplálkozom egészségesen stb. – lerövidíthetik ezt az időszakot. A negatív lelki folyamatoknak az immunrendszerre gyakorolt hatása ugyancsak kihathat egészségünk állapotára. Belülről kell jönnie a pozitív alkalmazkodásnak, a belső kontrollérzet kialakulásának, nem attól, hogy valaki közhelyszerűen ismételgeti. Tény, hogy a túlzott szorongás, a tehetetlenségérzéssel megélt reménytelenség rossz kihatással van a betegre, az elfojtott negatív érzelmek szintén. Az aktív részvétel, a küzdő típusú stratégia előnyt jelent, de a tapasztalat azt mutatja, hogy az a hozzáállás is jó, amikor a beteg megtesz ugyan mindent a gyógyulás érdekében, de nem tölti ki mindennapjait a betegséggel való foglalkozás, inkább megpróbálja élni a régi, betegség előtti életét. A betegséggel való megküzdést, a lelki egyensúlyt, a stressz kezelését segíthetik a különböző relaxációs módszerek is, amelyek ma már egyre elterjedtebbek a pszichoonkológiában.

– A diagnózissal való szembesülés járhat személyiségváltozással?

– A traumatikus élmény hatására később kialakulhat poszttraumás stresszzavar mint negatív pszichés következmény. De a szakirodalom leírja a poszttraumás növekedést is, mint a trauma hatására bekövetkező pozitív változást, személyiségfejlődést, amikor valaki a betegség hatására ráébred például arra, hogy menyire fontosak emberi kapcsolatai. Válthat ilyenkor valaki szakmát, fejlődhet a spiritualitás területén, mások az életet jobban értékelik, megváltoznak a prioritások. A daganatos betegségnek vannak krízispontjai: a diagnózis közlése, a kezelés elkezdése, ennek esetleges megváltoztatása, a betegség előrehaladása. Paradox módon a beteg „visszagyógyulása” a társdalomba is nehéz helyzet lehet. Ilyenkor segítséget kell kérni, hiszen ez nem jelent gyengeséget, a segítségkérés a felnőtt személyiségének az érettségét bizonyítja. A betegség után jelentkezhet még például a Damoklész kardja szindróma, amikor az ember állandóan szorong, készenléti állapotban él, hogy betegsége kiújulhat, és emiatt akadályozott az életvitele.

– Sokszor halljuk, hogy minden betegségnek lelki oka van. Mennyire predesztinált egy bizonyos személyiség arra, hogy daganatos beteg legyen?

– Régebbi kutatások utalnak arra, hogy a C személyiségtípus hajlamosabb a rákra: az önfeláldozó, az önmagát mindig háttérbe szorító típus. De ezek az eredmények ismételten nem igazolódtak be, és saját tapasztalatom is az, hogy ezt nem lehet egyértelműen kimondani, hisz különböző személyiségtípusok betegednek meg. Az, hogy kizárólag lelki okok váltanának ki daganatos betegséget, nem bizonyított a szakirodalomban.

– Beszélni kell róla, vagy csendben szenvedni?

– Mindenki másképp reagál a betegségre. Tiszteletben kell tartani, ha valaki nem beszél róla. A szakirodalom és a tapasztalat a nyílt, őszinte kommunikációt ajánlja. Mivel a félelem a daganatos betegséggel szemben bennünk van, társadalmi szinten sem kezeljük mindig jól ezt a problémát. A legfontosabb, hogy a beteg emberi méltóságát megőrizhesse bármilyen körülmények között, s ehhez az onkológia területén dolgozó szakemberek és a beteg hozzátartozói nagy segítséget nyújthatnak együttérző és támogató viszonyulásukkal.

 

0 HOZZÁSZÓLÁS
Rádió GaGa - Hallgassa itt!
 
 
Legnézettebb
Fontos számunkra az adatai védelme!

Annak érdekében, hogy személyre szabjuk a tartalmakat és hirdetéseket, közösségi médiaszolgáltatásokat nyújtsunk, valamint elemezzük a látogatottságokat, partnereinkkel együtt sütiket (cookie-kat) használunk oldalunkon. Kattintson az Elfogadom a sütiket! gombra az említett technológia webes használatának elfogadásához. Bármikor megváltoztathatja hozzájárulási beállításait.



Szükség van a hozzájárulásához!

Az alábbi listából kiválaszthatja, hogy mely süticsoportok elhelyezéséhez járul hozzá böngészőjében. Mindegyik kategóriához tartozik egy leírás, amelyben részletezzük, hogy mi és partnereink mire használják az Ön adatait. Nagyra értékeljük, ha elfogadja a sütiket, és garantáljuk, hogy adatai biztonságban lesznek.

Tájékoztatás a sütik használatáról

A Príma Press Kft. által üzemeltetett erdelyinaplo.ro domainen keresztül elérhető weboldalakon sütiket (angolul: cookie-kat) használ.

A sütik feladata

Információkat gyűjtenek a látogatókról és eszközeikről; megjegyzik a látogatók egyéni beállításait, amelyek felhasználásra kerül(het)nek például online tranzakciók igénybevételekor, ezáltal nem kell újra begépelni az adatokat; megkönnyítik a weboldal használatát; célzott hirdetések jelennek meg a weboldalon; minőségi felhasználói élményt biztosítanak.

Mi a süti?

A sütik olyan kisméretű adatcsomagok, szöveges fájlok, amelyek a weboldalon történt látogatás alkalmával kerülnek elhelyezésre a böngészőjében. A sütik lehetővé teszik, hogy a felhasználót a következő látogatásakor felismerje, ezáltal a sütit kezelő szolgáltatónak lehetősége van összekapcsolni a felhasználó aktuális látogatását a korábbiakkal, de kizárólag a saját tartalma tekintetében.

A sütiket megkülönböztethetjük funkciójuk, tárolási időtartamuk alapján, de vannak olyan sütik, amelyeket a weboldal üzemeltetője helyez el közvetlenül, míg másokat harmadik felek helyeznek el.

Az erdelyinaplo.ro által alkalmazott sütik leírása

A weboldalon alkalmazott sütik funkciójuk alapján lehetnek: alapműködést biztosító sütik; preferenciális sütik; statisztikai célú sütik; hirdetési célú sütik és közösségimédia-sütik.

A tárolási időtartamuk alapján megkülönböztetünk munkamenet sütiket, amelyek törlődnek, amint a látogató bezárja a böngészőt, és állandó sütiket, amelyeket a látogató gépe ill. a böngészője mindaddig ment, amíg azok mentési időtartama le nem jár vagy a látogató nem törli.

Alapműködést biztosító sütik

Ezek a sütik biztosítják a weboldal megfelelő működését, megkönnyítik annak használatát. Enélkül a weboldal használata nehézkesen, vagy egyáltalán nem biztosítható. Az alapműködést biztosító sütik a látogatók azonosítása nélkül gyűjtenek információkat a weboldal használatáról.

A sütik között vannak olyanok, amelyek törlődnek, amint a látogató bezárja a böngészőt (munkamenet sütik), míg másokat a látogató gépe ill. a böngészője mindaddig ment, amíg azok mentési időtartama le nem jár vagy a látogató azokat nem törli (állandó sütik).

Az alapműködést biztosító sütik között találhatók a cikkbe elhelyezett, harmadik fél által nyújtott tartalmak, mint például beágyazott YouTube-videók vagy Facebook-posztok stb. sütijei.

Alapműködést biztosító sütik listája:

Süti neve Szolgáltató / Funkció Süti lejárata  
PHPSESSID erdelyinaplo.ro
Feladata a munkamenetek állapotának lekérése, a munkamenetek között.
munkamenet saját
cookieControll erdelyinaplo.ro
Feladata a süti beállítások megjegyzése
365 nap saját
cookieControlPrefs erdelyinaplo.ro
Feladata a süti beállítások megjegyzése
365 nap saját

 

Preferenciális sütik:

A preferenciális sütik használatával olyan információkat tudunk megjegyezni, mint például a cikk alatti Jó hír/Rossz hír-funkció (szekelyhon.ro; kronikaonline.ro) használata. Ha nem fogadja el ezeket a sütiket, akkor ezeket a funkciókat nem tudja használni.

Preferenciális sütik listája:

Süti neve Szolgáltató / Funkció Süti lejárata  
newsvote_ erdelyinaplo.ro
Cikkre való szavazás rögzítése
30 nap saját

 

Statisztikai célú sütik

A statisztikai célú sütik a felhasználói élmény javítása érdekében, a weboldal fejlesztéséhez, javításához kapcsolódnak. Lehetővé teszik, hogy a weboldal üzemeltetője azzal kapcsolatosan gyűjtsön adatokat, hogy a felhasználók miként használják az adott oldalt.

A statisztikai célú sütik által gyűjtött információk arra vonatkoznak, hogy pl. a látogató az oldal mely részére kattintott, hány oldalt keresett nyitott meg, milyen hosszú volt az egyes munkamenetek megtekintési ideje stb.

A felhasználónak lehetősége van a normál, illetve anonimizált beállítás közül választani.

Például, a Google Analytics IP-anonimizálási funkciója az IPv4-felhasználók IP-címének utolsó oktettjét, illetve az IPv6-címek utolsó 80 bitjét nem sokkal a cím Analytics adatgyűjtő hálózatba kerülése után nullára állítja a memóriában. Ilyen esetben a rendszer soha nem írja lemezre a teljes IP-címet.

Statisztikai célú sütik listája:

Süti neve Szolgáltató Süti lejárata  
_ga google.com 2 év Harmadik fél
_gat google.com 1 nap Harmadik fél
_gid google.com 1 nap Harmadik fél

 

Hirdetési célú sütik

A hirdetési sütik célja, hogy a weboldalon a látogatók számára releváns hirdetések jelenjenek meg. Ezek a sütik sem alkalmasak a látogató személyének beazonosítására, sütiket hirdetési partnereink állíthatják be. Ezek a cégek felhasználhatják a gyűjtött adatok alapján az Ön érdeklődési profiljának létrehozására és más webhelyek releváns hirdetéseinek megjelenítésére. Ha a beállításoknál anonimizálja ezeket a sütiket, akkor kevésbé releváns hirdetések fognak megjelenni.

Hirdetési célú sütik listája:

Süti neve Szolgáltató Süti lejárata  
__gads google.com 2 év harmadik fél
_fbp facebook.com 3 hónap harmadik fél
ads/ga-audiences google.com munkamenet harmadik fél
DSID google.com 1 nap harmadik fél
fr facebook.com 100 nap harmadik fél
IDE google.com 1 év harmadik fél
pcs/activeview google.com munkamenet harmadik fél
test_cookie google.com 1 nap harmadik fél
tr facebook.com munkamenet  harmadik fél

 

Közösségimédia-sütik

A közösségimédia-sütik célja, a weboldalon használt közösségimédia-szolgáltatások biztosítása a látogató számára. Például, amikor a látogató a weboldalról tartalmat oszt meg a Facebookon, Twitteren, vagy a Bejelentkezem Facebook-fiókkal funkciót használja. A közösségimédia-szolgáltatók a sütiken keresztül adatokat gyűjthetnek arról, hogy a látogató hogyan használja a közösségi média által biztosított szolgáltatásokat, milyen tartalmakat oszt meg, mit lájkol stb.

Közösségimédia-sütik listája:

Süti neve Szolgáltató Süti lejárata  
act facebook.com munkamenet harmadik fél
c_user facebook.com 1 nap harmadik fél
datr facebook.com 1 nap harmadik fél
fr facebook.com 1 nap harmadik fél
locale facebook.com 1 nap harmadik fél
presence facebook.com munkamenet harmadik fél
sb facebook.com 1 nap harmadik fél
spin facebook.com 1 nap harmadik fél
wd facebook.com 1 nap harmadik fél
x-src facebook.com 1 nap harmadik fél
xs facebook.com 1 nap harmadik fél
 urlgen   instagram.com  munkamenet  harmadik fél
 csrftoken   instagram.com  1 év  harmadik fél
 ds_user_id  instagram.com  1 hónap  harmadik fél
 ig_cb  instagram.com   1 nap  harmadik fél
 ig_did   instagram.com  10 év  harmadik fél
 mid  instagram.com  10 év  harmadik fél
 rur  instagram.com  munkamenet  harmadik fél
 sessionid   instagram.com  1 év  harmadik fél
 shbid  instagram.com  7 nap  harmadik fél
 shbts  instagram.com  7 nap  harmadik fél
VISITOR_INFO1_LIVE youtube.com  1 nap harmadik fél
SSID youtube.com  1 nap harmadik fél
SID youtube.com  1 nap harmadik fél
SIDCC youtube.com  1 nap harmadik fél
SAPISID youtube.com  1 nap harmadik fél
PREF youtube.com  1 nap harmadik fél
LOGIN_INFO youtube.com  1 nap harmadik fél
HSID youtube.com  1 nap harmadik fél
GPS youtube.com  1 nap harmadik fél
YSC youtube.com   munkamenet harmadik fél
CONSENT youtube.com  1 nap harmadik fél
APISID youtube.com  1 nap harmadik fél
__Secure-xxx youtube.com  1 nap harmadik fél

 

A Príma Press Kft-vel szerződött partnerek által alkalmazott sütik leírása

A weboldalon más szolgáltatások üzemeltetői is helyezhetnek el sütiket. A partnerek által alkalmazott sütikről a felhasználók a szolgáltatók saját honlapján tájékozódhatnak:

Google Analytics: https://developers.google.com/analytics/devguides/collection/gtagjs/cookie-usage

Google Adwords: https://www.google.com/intl/en/policies/privacy

Google Adsense: https://policies.google.com/privacy?hl=hu

Facebook: https://www.facebook.com/policy/cookies/

Twitter: https://help.twitter.com/en/rules-and-policies/twitter-cookies

 

A Príma Press Kft-vel szerződéses kapcsolatban nem álló, harmadik felek által elhelyezett sütik

A fent leírtakkal ellentétben a Príma Press Kft. szerződéses kapcsolatban nem álló más szolgáltatások üzemeltetői is helyezhetnek el sütiket a weboldalon, a cégünktől függetlenül, saját működésük érdekében. Az ilyen, harmadik felek által használt sütik elhelyezése ill. az azt elhelyezők által esetlegesen folytatott adatkezelések tekintetében a Príma Press Kft. semmilyen felelősségen nem vállal, e téren felelősségüket kizárja.

Hogyan módosíthatók a sütibeállítások?

A korábban eszközölt sütibeállításokat desktopon a láblécében található Sütibeállítások menüre kattintva bármikor megváltoztathatja. Mobilon pedig a menü gombra, majd a Sütibeállítások menüre bökve éri el.

Alapműködést biztosító sütik:

Ezek a sütik biztosítják a weboldal megfelelő működését, megkönnyítik annak használatát. Enélkül a weboldal használata nehézkesen, vagy egyáltalán nem biztosítható. Az alapműködést biztosító sütik a látogatók azonosítása nélkül gyűjtenek információkat a weboldal használatáról.

A sütik között vannak olyanok, amelyek törlődnek, amint a látogató bezárja a böngészőt (munkamenet sütik), míg másokat a látogató gépe ill. a böngészője mindaddig ment, amíg azok mentési időtartama le nem jár vagy a látogató azokat nem törli (állandó sütik).

Az alapműködést biztosító sütik között találhatók a cikkbe elhelyezett, harmadik fél által nyújtott tartalmak, mint például beágyazott YouTube-videók vagy Facebook-posztok stb. sütijei.

Alapműködést biztosító sütik listája: PHPSESSID, cookieControll, cookieControlPrefs.


NEM FOGADOM EL
MINDIG AKTÍV
Preferenciális sütik

A preferenciális sütik használatával olyan információkat tudunk megjegyezni, mint például a cikk alatti Jó hír / Rossz hír funkció használata. Ha nem fogadja el ezeket a sütiket, akkor ezeket a funkciókat nem tudja használni.

A látogatónak lehetősége van a következő beállítások közül választani:

ELFOGADOM – ez esetben minden funkciót tud használni

NEM FOGADOM EL – ebben az esetben bizonyos funkciók nem lesznek aktívak

Preferenciális sütik listája: newsvote_


NEM FOGADOM EL
ELFOGADOM
Statisztikai célú sütik:

A statisztikai célú sütik a felhasználói élmény javítása érdekében, a weboldal fejlesztéséhez, javításához kapcsolódnak. Lehetővé teszik, hogy a weboldal üzemeltetője azzal kapcsolatosan gyűjtsön adatokat, hogy a felhasználók miként használják az adott oldalt.

A látogatónak lehetősége van a következő beállítások közül választani:

NORMÁL – minden funkció aktiválásra kerül

ANONIM – a társadalmi-demográfiai funkciókat inaktiválódnak, és az IP-cím anonimizálásra kerül

Statisztikai célú sütik listája: _ga, _gat, _gid.


ANONIM
NORMÁL
Hirdetési célú sütik:

A hirdetési sütik célja, hogy a weboldalon a látogatók számára releváns hirdetések jelenjenek meg. Ezek a sütik sem alkalmasak a látogató személyének beazonosítására, sütiket hirdetési partnereink állíthatják be. Ezek a cégek felhasználhatják a gyűjtött adatok alapján az Ön érdeklődési profiljának létrehozására és más webhelyek releváns hirdetéseinek megjelenítésére. Ha anonimizálja ezeket a sütiket, akkor kevésbé releváns hirdetései lesznek.

A látogatónak lehetősége van a következő beállítások közül választani:

NORMÁL – az Ön profilja szerint, személyre szabott hirdetések jelennek meg

ANONIM – a hirdetés az Ön profiljától függetlenül jelenik meg

Hirdetési célú sütik listája: __gads, _fbp, ads/ga-audiences, DSID, fr, IDE, pcs/activeview, test_cookie, tr.


ANONIM
NORMÁL
Közösségimédia-sütik

A közösségimédia-sütik célja, a weboldalon használt közösségimédia-szolgáltatások biztosítása a látogató számára. Például, amikor a látogató a weboldalról tartalmat oszt meg a Facebookon, Twitteren, vagy a Bejelentkezem Facebook-fiókkal funkciót használja. A közösségimédia-szolgáltatók a sütiken keresztül adatokat gyűjthetnek arról, hogy a látogató hogyan használja a közösségi média által biztosított szolgáltatásokat, milyen tartalmakat oszt meg, mit lájkol stb.

A látogatónak lehetősége van a következő beállítások közül választani:

ELFOGADOM – ez esetben minden funkciót tud használni

NEM FOGADOM EL – ebben az esetben a közösségi média funkciói nem lesznek aktívak

Közösségimédia-sütik listája: act, c_user, datr, fr, locale, presence, sb, spin, wd, x-src, xs, urlgen, csrftoken, ds_user_id, ig_cb, ig_did, mid, rur, sessionid, shbid, shbts, VISITOR_INFO1_LIVE, SSID, SID, SIDCC, SAPISID, PREF, LOGIN_INFO, HSID, GPS, YSC, CONSENT, APISID, __Secure-xxx.


NEM FOGADOM EL
ELFOGADOM

A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.

Székely Sport