Történelemhamisítási szándék húzódik meg az 1989-es romániai forradalom dátumának eltagadásában. A temesvári megemlékezésen Tőkés László hangsúlyozta: a rendelkezésünkre álló bizonyítékok szerint a forradalom kitörésének hiteles dátuma: december 15.
Az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács, valamint az Európai Emlékezet és Lelkiismeret Platformja szervezésében tartottak az idén megemlékezést jórészt a virtuális térben a temesvári antikommunista népfölkelés helyszínén, a Mária téri református templomban.
Temesvári diákok 1976–1981 című előadásra szólt a budapesti meghívó, a vendégek viszont egy korrajzzal és a Garabonciások könyv élményével távozhattak. Sarány István könyve a kommunista rendszer romániai magyar kulturális életébe nyújt betekintést.
Emlékhetet szervezett Temesváron az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács az 1989-es forradalom kirobbanásának 30. évfordulójára, amelynek vendége volt Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke is. A rendezvény főszervezőjét, Toró T. Tibort kérdeztük.
Tamás Péter a temesvári magyar közösség alapembere, a Temesvári Magyar Napok főszervezője, a Várbástya Egyesület elnöke. Az újra megpezsdülő bánsági magyar életről beszélgettünk.
Emlékezés és feledés, személyes és közös történeteink újramesélésének lehetősége, a jelen pillanat és a folyton múló idő viszonya jelentették a május 28-án véget ért temesvári TESZT fesztivál főbb fókuszpontjait.
Tizedik alkalommal nyitotta meg kapuit május 22-én a Temesvári Eurorégiós Színházi Találkozó. A Temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház által szervezett színházfesztivál a román–magyar–szerb hármashatár menti színházi alkotók találkozóhelye.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.