Székelyhon    Krónika Online    Főtér    Nőileg    Liget    Erdélyi Napló  |  Jóállás    Apróhirdetés    Rádió GaGa

Öttel is vezetett, magabiztosan nyert Galacon a GYHK

Horváth Bálint Ottó 2021. október 22., 21:10 utolsó módosítás: 2021. október 22., 21:12

A vártnál jóval könnyebben nyerte meg az első galaci összecsapását a Gyergyói Hoki Klub a romániai jégkorongbajnokságban, pénteken este 6–3-ra diadalmaskodott a házigazdák ellen.

Korábbi felvétel Fotó: Suciu Cristian, GYHK

A Galaci CSM a székelyföldiekkel játszotta az első hivatalos mérkőzését az új idényben, miközben a GYHK az Erste Ligában való remeklés mellett a hazai bajnokságban egyelőre hibátlanul menetel.

Az első harmadban a gyergyóiak kétgólos előnyre tettek szert, előbb Vincze Péter a kaput megkerülve Orbán elé tette a korongot, aki nem hibázta el a ziccert, és vezetést szerzett a vendégcsapatnak, majd kevéssel a szünet előtt egy korongszerzést követően ezúttal Vincze volt eredményes.

A GYHK hokisai a középső harmad elején eldöntötték a párharcot, amikor három perc alatt további háromszor találtak be Ferencz, a duplázó Vincze és Szigeti révén, ezzel már 5–0-ra vezettek.

Ezután a galaciak hamar szépítettek, de Szigeti még a második szünet előtt visszaállította az ötgólos különbséget.

Az utolsó játékrészben Szilassy Zoltán vezetőedző gárdája magabiztosan tartotta előnyét, és bár tíz perccel a vége előtt a CSM egymás után két találattal kissé felzárkózott, nem forgott veszélyben a gyergyói győzelem.

A két csapat szombaton szintén 18 óra 30 perctől újra összecsap egymással a Duna-parti városban, ezt a mérkőzést is élőben közvetítik a házigazda klub Youtube-csatornáján.

Jégkorong, romániai bajnokság, alapszakasz:
Galaci CSM–Gyergyói Hoki Klub 3–6 (0–2, 1–4, 2–0)
Gólszerzők: Constantin (27.), Nezsnyamov (49.), Berdila (50.), illetve Orbán (12.), Vincze P. (20., 27.), Ferencz (24.), Szigeti (27.), Császár (36.)